İnternetteki Üniversite: SAÜ


10 Eylül 2006 Pazar 13:00
İnternetteki Üniversite: SAÜ

Öyle bir okul düşünün ki, derse istediğiniz zaman girebiliyorsunuz. Mesela
bir gece yarısı ya da sizin belirlediğiniz bir saatte yenen yemekten sonra.
Üstelik istediğiniz yerde. Tatil köyünde, yurtdışında veya iş yerinizde…
İnternetteki üniversiteden bahsediyoruz. Çoğu internet kullanıcısı henüz bu
hizmetten haberdar değil. Oysa Sakarya Üniversitesi bu
işi
yıllardır gerçekleştiriyor.
Araştırma Görevlisi Mustafa Urin‘in açıklamalarının yer aldığı videoyu izlemenizi
tavsiye ediyoruz.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

31 yorum - “İnternetteki Üniversite: SAÜ”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Katılıyorum benimde tüm derslerin sınavları iyi geçti ancak derslerden kaldım..hafta içi online desrleri takip etmek gerekiyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben Sakarya Ãœniversitesinden yeni mezun oldum bu ayrıca bu hocamızdan da ders aldım. Herkes yesevi diye övünmüş ama Sakarya Ãœniversitesinde isteyen öğrenciler 1 dönem yaz ayında öğrencilerle birlikte kampüs eğitimi alıyor. Ayrıca okul çok geniş bir alanda mükemmel bir sapanca gölü manzarası var. Yesevi üniversitesini bilmiyorum ama çok memnun kaldım okulumdan.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Bende yesevide okuyorum aynı anda çalıştığım için derslere mobil olarak katılmak durumunda kalıyorum.
  Bence uzaktan eğitim öyle uzaktan bakıldığı kadar güzel değil. Ayrıca yeseviyi internet arayüzü konusunda oldukça zayıf görüyorum.
  1- güvenlikleri yok
  2- şifre işlemleri yanlış herhangi biri öğrenci numaralarına yanlış şifreler girerek 1 günlüğüne bütün eğitimi aksatabilir
  3- ders içeriklerini kaydedemiyorsunuz ders notlarına bakmanız gerektiğinde internete bağlı olmanız gerekiyor ve dersi her açtığınız da 10 MByte tan fazla içeriği downloadc ediyorsunuz edge ile bağlanınca fatura baya abarıyo.
  4- bazı öğretmenler iyi ama çoğunluğu yeterli değil
  5- devam zorunluluğu var ve derslere katılmadığınız zaman çok not kırıyorlar. (bundan çok emindeğilim ama sınavlar iyi geçti ve 4 dersten geçemedim sınav sonuçlarını göremediğim için böyle düşünüyorum)
  6-internet sayfası okadar saçmaki girdiğim sınavları bile göremiyorum yani şu dersin vizesinden kaç almışım dediğinizde sitede yok final notlarını bile yazmıyolar… alınan notlar açık değil
  7-bir dönem ücreti 1500 ytl bunu ödedim bir fatura bile gelmedi. bu durumda ne olduğu konusunu söylememe gerek yok.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben de Yesevi diyorum

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Sakarya üniversitesi mezunuyum.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Pardon ama Sakarya Ãœniversitesi’de neymiş? Uluslararası Hoca Ahmet Yesevi Ãœniversitesi Orta Asya’nın en büyük üniversitesi. Adamlar Avrasya’nın en büyük internet üzerinden yüksek öğrenim projesini hayata geçitrdi. Ayrıca internet üzerinden eğitimde Breeze’e geçiyorlar yavaş yavaş. Sadece Türkiye her yıl bu okulla 10 milyon dolardan fazla ödenek aryırıyor. Yesevi’de okuyanlar gerçekten çok şanslı. Sakaryayla Yeseviyi kıyaslamak çok yalnış

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  biiz bu videoyu nasıl idirecez bildisayarımıza

  Editör: Bilmeniz gereken her şeyi aşağıdaki haberimizde öğrenebilirsiniz.

  http://shiftdelete.net/site/content/view/795/64/

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  bırakın böyle işleri adana devlet su işleri bunların hepsi hikaye yakından okuyamayan adam uzaktan nasıl okuyacak yök tabi tanımaz sen olsan tanırmısın online egitimmiş böyle saçmalık mı olur hadi hepinize kolay gelsin fazla kaptırmayın kendinizi böyle şeylere hayatın gerçeklerine bakın

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Bence YÖK kısa bir zaman içinde tanıyacaktır. Çünkü yesevi üniv. web tabanlı eğitimi çok düzgün ve 1993 yılında yasal TÃœRK_KAZAK uluslar arası üni. olarak benimsenmiştir. Bu da demek oluyor ki orada alınan diploma ,Türkiye de alınan diploma ile eşdeğer. Mühendiler odasına kayıt yaptırma, devlet ve özel sektörde mühendis sıfatında çalışma gibi olanakları vardır. Ama şu anda YÖK tanımamamsı Akademik kariyer için bir dezavantaj sağlıyor. Yani Ãœni. lerde öğretim görevlisi olarak çalışamamak gibi. “KARTAL”

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  bunlar gercekmı bende ahmet yesevıde okucam ama ıcımde hala tereddutler devam edıyor uzaktan egıım konusunda yararlı oluyormu.

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Çağdaş eğitim sistemlerinde artık uzaktan eğitim zaruriyet haline geldi. Hem üniversitelerin eğitime yaptığı masraf azalıyor, hem de eğitimli insan gücü için ülkemiz büyük mesafe kaydediyor. Ahmet Yesevi Ãœniversitesi bu sistem ile kıyaslanamayacak kadar iyi ve kaliteli. Orta Asya ve Avrupa’nın en iyi uzaktan eğitim sistemine sahip. Ayrıca sadece uzaktan eğitim sistemi değil, örgün öğretimin internet üzerinden yürütülmesi, sınavların ise çok disiplinli olarak yüz yüze yapıldığı ekstern eğitim sistemi. YÖK tanınırlığı ile ilgili ise, bir sorun yok. Yasal olarak tüm öğrencilik haklarından faydalanabiliyorsunuz ve Devletin tüm kurumları Ahmet Yesevi Ãœniversitesinden alınan diplomaların denkliğini kabul ediyor. Yasalar ile sabittir. Bilginize ;

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Selam arkadaslar Sakarya’lıyım ve bende uzaktan egıtım alacam bu sene allah nasıp ederse gorusler bıraz sakıncalı gıbı artık hayırlısı olsun.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Bilişim teknolojilerini en etkili kullanan üniversitelerde başı çeken bir okul SAÃœ.örgün öğretimdeyim ama internet destekli öğretimin (ido) iyi olduğuna eminim.

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  Kayıt yapılacak yer bilgisi yok.

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Neden olmasın arkadaş? Yakında uzaktan eğitimin bir üst modeli de uygulanır. O nasıl olur dersin? Uzaydan eğitim,hem de uydu destekli:)

 16. Ziyaretçi dedi ki:

  Arkadaşlar bende yesevini bilgisayar müh. bölümüne kaydolmayı düşünüyorum. Uzaktan eğitimi YÖK tanımadığını söylüyor. Ãœniversite ise YÖK’ün tanımasına gerek yok diyr. Peki biz neye inanacağız. kpss ye girebilirmiyiz. Memur olabilirmiyiz. bitirince.. Kemal ADANA

 17. Ziyaretçi dedi ki:

  Ey milletimin gençliği sakarya falan hikaye online eğitimin kralı ***** yapan hocamız bi sormak lazım kaç tane canlı danışman ve öğrencilerin karşılıklı online konuşarak ders yapmış.Açık öğretim gibi eğitim yapıyorlar sonra internetten eğitim diyorlar milleti uyutmayın…ADNAN

 18. Ziyaretçi dedi ki:

  Murat 131 ile Mersedes yorumuna bende katılı***** murat 131 yesevi mersedes. hem valla hem de ***** tam on line eğitim yapı***** öğrenmişler dünyada ben derimki yeseviden daha iyi bu işi yapan üniversite sayılıdır.XXDR

 19. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzaktan da eğitimmi olur ya.
  Böyle şaçmalık duymadım.

 20. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben biraz araştırdım bu okulu,harçları bayağı fazla,üstelik intetnet ücretleri de bu harca dahil değ***** kesintisi bence de problem,tutun ki günlerce elektirik verilmiyor,bu haksızlığı nasıl telafi ***** ki,eğitim her zaman,her yerde olamıyormuş…
  Gazeteci At.K.

 21. Ziyaretçi dedi ki:

  Hoca Ahmet Yesevi RuLaZ.. Sakarya mezunuyum ama pahali olmasina ragmen Yesevi’ye yazildim. Murat 131 Mercedes yorumuna katiliyorum :grin

 22. Ziyaretçi dedi ki:

  Araş. Gör. Mustafa Urin’e yaptığı tanıtımdan dolayı teşekkür ediyorum.

  St. Noah

 23. Ziyaretçi dedi ki:

  Abartılacak kadar,mükemmel değilsiniz.
  Yorumun açıkçası:açık öğretim modelinin moderni,diyelim biz buna..
  Her işin bir tekniği vardır,internet destekli eğitim,başka ne türlü yapılabilir ki?Benim size tafsiyem fazla şımarmayın,henüz elektirik kesintisinde de eğitim verebilecek düzeyde,değ***** bunu gerçekleştirin,o zaman iyi bir iltifatı hak edersiniz. Sevgilerle… Öğrenciniz x..

 24. Ziyaretçi dedi ki:

  Uzaktan eğitimde 1 numara Yesevi. Ön lisansı burada okudum lisansı Yesevide aralarında dağlar kadar fark var. Murat 131 ve Mercedes gibi …….

 25. Ziyaretçi dedi ki:

  Siz hala Ahmet Yesevi’nin uzaktan eğitimini görmediniz galiba…Sizin sayfanızda bile ankette 1. çıkdılar. :grin

 26. Ziyaretçi dedi ki:

  Abi lisans programı açamıyorlar. Yesevi gibi lisans programı açsalar çok öğrenci kazanır.

 27. Ziyaretçi dedi ki:

  Eğitim çok güzel fakat öğrenim ücretleri çok yüksek. Bunun için tercih etmek biraz düşündürüyor.

 28. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben belkide hayatımın en buyuk yanlisini yaptim internet destekli egitimi seçerek 🙁

 29. Ziyaretçi dedi ki:

  Eee boru diil Saü

  Saü ögrencisi oldugum için gurur dydum simdi :grin

 30. Ziyaretçi dedi ki:

  bırakmak zorunda kaldığım için çok üzgünüm fakat şartlar elvermedi işte elveda sakarya elveda saü 😕

 31. Ziyaretçi dedi ki:

  musurin çok güzel bir tanıtım yapmışsın…gitmeyi düşünen arkadaşlara tavsiye ederim okulumuzu…

" İnternetteki Üniversite: SAÜ konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetteki Üniversite: SAÜ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetteki Üniversite: SAÜ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
 9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
 10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!