Okunma

İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting


18 Mayıs 2012 Cuma 11:15
İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting

İngiltere‘de çocuklara yönelik şiddeti bitirmeyi amaçlayan sivil toplum kuruluşu NSPCC tarafından yaptırılan araştırma, sexting adı verilen yönelime dikkat çekiyor.

Yapılan araştırmalara göre 18 yaş altı her 3 kızdan 1’i bu şekilde özel ve cinsel içerikli fotoğraflarını paylaşmaya zorlanıyor. İşin ilginç yanı bu gibi taleplerin tanımadıkları kişilerden değil yakın arkadaşları tarafından yapılması.

Hazırlanan rapor, bu gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılmaması için kurumların daha fazla çalışması gerektiği ve gençleri özellikle yakınlarına da çok güvenmemeleri konusunda eğitilmelerini ön görüyor.

Raporu hazırlayan akademisyenlerden biri olan Profesör Rosalind Gill, bugüne kadar öğrencilere hep dışarıdan gelebilecek tehditlerin anlatıldığını, fakat artık tehditlerin sadece dış dünyadan gelmediğine dikkat çekti.

Arkadaşlar arasında giderek daha da karmaşık bir hal alan iletişimin bu konunun tartışılmasını zorlaştırdığını belirten Prof. Gill, buna yönelik bir bakış açısı geliştirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

İnternet yüzünden pek çok genç çocuk intihar da ediyor. Daha önce özel fotoğraflarının yayınlandığını öğrenen pek çok genç kız çözüm olarak intiharı seçmişti.

:: Bu gibi sanal gelişmeler sizce ülkemizde de var mıdır?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kız çok dehşettt uu beybi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu kafa yapısı burda değiş***** 4-5 yıl önce adamın biri ***** webcam’den kızı soyundurmak için 100 aldı geldi 🙂 ve soyundurup izledi 🙂

 3. DarKeN dedi ki:

  Bir insanın çıplak fotoğraflarını internetten paylaşmamayı yoksa çok kötü sonuçları olacağını bilebilmesi için eğitilmesine gerek yok biraz beyni olan biri bunu zaten bilir ha bunu bilemeyenleri eğitsen de bir şey değişmez zaten. Böyle bir sürü var nette webcam karşısında gizlice görüntülenip porno sitelere konmuş.

 4. GassipGirl dedi ki:

  bizim milletimiz kitabını yazar o mesajların

 5. bewko dedi ki:

  bizim ülkemizde de vardır yani

 6. dgncn dedi ki:

  Sizde tingleyin cebiniz şenlensin.

 7. $ervante$ dedi ki:

  Sonra erkekler niye azıyor

 8. SDN Okuru dedi ki:

  ben de yapıyorum kızlarla. kendilerini çekip yolluyorlar whatsapptan misssss 😛

 9. SDN Okuru dedi ki:

  nasıl bir şey ki? aile filitresini aşabilir mi?

 10. 3D-Clan dedi ki:

  Avrupa işte ne olcak yakında bizim gençler özenmeye başlar

 11. spybot dedi ki:

  Buda yeni moda

" İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetteki Yeni Tehdit : Sexting ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "