Okunma

İnternetten Böbreğimi Satıyorum!


25 Mart 2009 Çarşamba 12:59
İnternetten Böbreğimi Satıyorum!

İnternetten alışveriş ve ilan servisleri her geçen gün artarak devam ediyor. E-bay öncülüğünde dünyaya yayılan açık artırma siteleri ve kardeşi olan ilan hizmetleri her zaman doğru şekilde kullanılmayabiliyor. Türkiye’de 22 yaşında bir genç, ilanda söylediği gibi önemli bir konu için mi, yoksa birileriyle dalga geçmek için mi bilinmez, bir böbreğini satışa sunmuş durumda. “Ürünü” ön plana çıkarmak isteyen genç, güneşin altında denize atlarken bir resmini koymuş.

İlanın Metni

“arkadaşlar benim için hayati önem taşıyan bir konu için böbreğimin birini satıyorum bi arkadaşıma mutlaka yardımcı olmalıyım kötü bir şey yapmamak için bu yola baş vurdum KAN GRUBUM A(+) POZİTİF 22 yaşındayım ACİL”

Şimdi Ne Olacak?

Öncelikle hatırlatmakta fayda gördüğümüz bir ayrıntı var: Organ satmak ve bu işlere aracı olmak, Türkiye dahil neredeyse her ülkede suç durumunda. Tahminen haberimizi ihbar olarak değerlendiren adli merciler veya güvenlik güçleri, ilanın kaldırılması için siteye başvuracak ve ardından böbreğini satmak isteyen gencin derdini dinleyecekler. Tabii o vakte kadar doku uyumu sağlayabilecek bir alıcı çıkmazsa…

:: Bu tür ilanlar sizce neyin göstergesi?

Bilgi için: Adoos
Yazan: Mustafa Baltacı
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “İnternetten Böbreğimi Satıyorum!”

 1. Lutheran Hospital dedi ki:

  Biz Iowa City, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Iowa Lutheran Hastanesi temsilcisiyiz, bir kez daha hastalarımız için böbrek almak için buradayız ve onlar kurtarmak için bir böbrek bağışlamak isteyen herkese iyi bir miktar para ödemeyi kabul etmişlerdir. Bir bağışçı olmak ister veya bir Hayatı kurtarmak istiyorsanız, aşağıdaki e-postada bize yazabilirsiniz.

  Bu, sizin için tamamıyla zengin olmanız için bir fırsattır. Bizimle% 100 güvenli işlem garantisi veriyoruz ve garanti ediyoruz, her şey yasalara uygun böbrek bağışçılarına göre yapılacaktır.
  Artık daha fazla zaman kaybetmeyin, lütfen bize [email protected]***** adresinden yazın.
  Ayrıca whatsapp +1 929 281 1248 numaralı telefondan bizi arayabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Iowa Lutheran Hastanesi.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  allah herkese şifalar versin 25 yaşındayım istanbulda oturmaktayım benim borcumolduğundan dolay aklıma çok keez yaşamakta ise ölmekten başka bişey gelmiyor ve duşundum ki borcuma yardımcı olucak var ise ölmekten ise iki can kurtamak daha hayırlı duşundum vebir böbreğimi ihtiyaç sahibine vermeye karar verdim hayatımda siga kulanmadım alkol dai kulanmadım kan grubum ise ORH olmakta yrıca bir rahatsızlığımda yok tek rahatsızlığım oda şu olan borcum numaramı burda vermek doğru bulmadığım için msn adresimi ekleyip orda göruşe biliriz ***** adresim….ORH( ) POZİTİF

 3. SDN Okuru dedi ki:

  alıcı varsa bende saticam 19 yasındayım yeter artık diyorum hep borc hep borcccccccccccccccccccccccc

 4. SDN Okuru dedi ki:

  yok yaa böbrek degilde ciger lazım bana.. bi konuşsam aslında belki ikna edebilirim.. kaça bırakır acabaa..? (töbe tööbee millet kafayı yemis harbiden hea :S )

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yazık yazık millet çaresizlikten organlarını satmaya başladı nereye gidiyor bu ülke

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kaça bırakır yüz yüze konuşsak acaba. Böyle ulu orta teklif de verilmez ki.

" İnternetten Böbreğimi Satıyorum! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnternetten Böbreğimi Satıyorum! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnternetten Böbreğimi Satıyorum! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "