Okunma

İntihar yapay zekası geliştiriyor!


03 Ocak 2018 Çarşamba 10:00
İntihar yapay zekası geliştiriyor!

Kanada hükumeti, yaşanan intihar vukuatlarını önleyebilmek için bir intihar yapay zekası geliştiriyor. Bu yapay zeka özellikle gençlerin sosyal medya hesaplarında paylaştığı gönderileri inceleyerek olası intihar olaylarını engellemesi için tasarlandı.

Hayat kurtaran intihar yapay zekası!

Sosyal medya hesaplarını inceleyerek intihar olaylarını önlemesi için tasarlanacak intihar yapay zeka projesi için Kanada devleti görüşmelere başladı. Advanced Symbolics Inc. firması ile yapılan görüşmelere ise kesin gözüyle bakılmakta.

Facebook tarafından da yakın zaman içinde bunun gibi olayları önlemek için bir yapay zeka destekli intihar önleme timi kuruldu. Bu tim, intihara meyilli mesajları inceliyor, gönderen kişiler için sağlık hizmetlerine danışıyor hatta gerekirse kullanıcıyı bizzat arayarak ona destek oluyor.

yapay zeka

Üzerine düşünecek olursak, geçtiğimiz yıl Facebook ve daha birçok farklı platformda, intiharlarını canlı yayın özelliği ile paylaşan kullanıcılara şahit olduk. “İntihar yapay zekası” ve Facebook intihar önleme timi gibi fikirlerin artması sayesinde bu vukuatların azaltılması sayesinde bu kişilerin daha güzel günler görmesini sağlanabilir.
yazarBatuhan Gindeközü

Genç fakat teknolojiyle haşır neşir birisi olarak, yenilikçi teknolojilere düşkün bir yazar. Özellikle akıllı cihazlar ve geleceğin teknolojileri ilgi alanları arasında. Haber ve yazılı incelemeler ile SDN'de karşınızda bulunacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “İntihar yapay zekası geliştiriyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Ilgincmis. Ama herkes ayni ozelliklere meyilli olmayabilir.

" İntihar yapay zekası geliştiriyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İntihar yapay zekası geliştiriyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İntihar yapay zekası geliştiriyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "