Okunma

iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı!


18 Şubat 2018 Pazar 10:00
iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı!

CoolStar, iOS 11.1.2 Jailbreak aracına Cydia’yı entegre etmeyi başardı. Geliştiricilerin test ettikleri Electra Jailbreak aracı kısa bir süre sonra yayınlanacak.

iOS 11.1.2 Jailbreak aracı Cydia desteği ile geliyor!

iOS 11 Jailbreak üzerinde birçok geliştirici çalışmalar yapıyor. İlk olarak Abraham Masri ve Jonathan Levis, Jailbreak aracı yayınlamışlardı. Fakat Cydia ve Mobile Substrate uyumsuzluğu sebebiyle Jailbreak’in normal kullanıcılar için bir işlevi yoktu.

Jay Freeman Saurik, Cydia’yı uyumlu hale getirmek için uzun çalışmalar yaptı. Bu sebeple halka açık Jailbreak araçlarının yayınlanması gecikti. CoolStar, iOS 11.1.2 Jailbreak konusunda öne çıktı.

CoolStar, Electra adını verdiği Jailbreak aracı üzerinde uzun süredir çalışıyor. İlk olarak geliştiricilerin Tweak’lerini iOS 11’e uyumlu hale getirmeleri için yayınlanan araç Cydia desteğinden yoksundu.

ios 11.1.2 jailbreak

CoolStar, uzun uğraşlar sonunda Cydia’yı Jailbreak aracına entegre etti. Yaklaşık bir haftadır geliştiriciler tarafından test edilen Electra RC1 için artık son aşamaya gelindi.

CoolStar, Electra’yı halka açık olarak yayınlamadan önce yaptığı işlemler ile ilgili bir kontrol listesini GitHub’a ekledi. Uzun liste neredeyse tamamlanmış durumda. CoolStar her an bombayı patlatabilir.

Electra Jailbreak aracı,  iOS 11 ile iOS 11.1.2 arasındaki bütün sürümleri destekliyor. Bu sürümlerin yüklü olduğu bütün cihazlar Jailbreak yapılabilecek. Jailbreak aracı halka açık olarak yayınlandığında sitemizde Jailbreak işlemlerini aşamalı olarak sizlere anlatacağız.

ios 11.1.2 jailbreak

CoolStar iOS 11.2.x ve iOS 11.3 sürümleri için de Jailbreak çalışmalarını sürdürüyor. Şimdilik iOS 11.1.2’ye yoğunlaştığı için konu ile ilgili fazla bilgi vermiyor. iOS 11.3’ün yayınlanmasından sonra Jailbreak çalışmalarını hızlandıracağını düşünüyoruz.

:: iOS cihazlarınıza Jailbreak yapıyor musunuz?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı!”

 1. Enes dedi ki:

  Electra Jailbreak aracını halka açık olarak yayınladı. Nasıl jailbreak yapıldığını açıklayın ve konuyu güncelleyin artık

 2. Kürsat dedi ki:

  Hocammm ios 11 yüklü apple telefonlara జ్ఞ‌ా bu kodu sms veya whatsapptan atinca telefonu kitliyor lütfen editörler bunu arastirin ben s8+kullanicis olarak söyliyorim arkadaslar magdur mesaji atan kisi mesaji silip recue yazarsa düzeliyor

 3. Burak dedi ki:

  Hala çıktı çıkacak aylardır aynı muhabbet.

 4. Gökmen dedi ki:

  Lütfen konuyu güncelleyin.. Saurik Coolstar le çalıştığını hiç bir zaman söylemedi. Ayrıca Saurik ve Coolstar arasındaki geçmişte yaşananlardan dolayı da bu imkansız.

" iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11.1.2 jailbreak için geri sayım başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "