Okunma

iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek?


29 Eylül 2017 Cuma 10:19
iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek?

Kısa bir süre önce genel dağıtımı başlayan ancak çok ciddi bir kitle tarafından eleştirilere maruz kalan iOS 11 sürümünden sonra kullanıcılar iOS 11.1 sürümünü beklemeye başladı bile. Peki, beklenen bu güncelleme hangi özellikleri beraberinde getirecek?

iOS 11.1 özellikleri

iOS 11 işletim sistemi yayınlandıktan sonra çok sayıda iPhone kullanıcısı tarafından olumsuz ve başarısız olarak yorumlandı. Özellikle sistemsel hatalar ve şarj sorunu gibi şikayetlerin ayyuka çıkmasının ardından iOS 11.0.1 güncellemesini de sunan Apple’dan beklenti biraz daha büyük.

Apple iPhone kullanıcıları daha şimdiden iOS 11.1, iOS 11.2 gibi daha fazla yenilik ve geliştirme içeren sistem güncellemelerini beklemeye başladı. Apple ise bu beklentiye hızlı bir şekilde yanıt verebilmek adına geliştiriciler için iOS 11.1 beta 1 sürümünü yayınladı.

Kısa bir süre önce geliştiriciler için yayınlanan bu sürümün özellikleri açıklanmamıştı ancak ortaya çıkan bilgilerle birlikte bu güncellemenin ne gibi yenilikler getirdiği de belli oldu.

Klasik olarak sistem kararlılığı konusunda iyileştirme ve hata düzeltmeleri sunan yazılım güncellemesi arayüzde de bazı kozmetik yenilikler sunacak.

 • Bir sayfanın en üst noktasına çıkmak için durum barına dokunduğunuzda çıkan animasyon güncellendi
 • Kilit açma animasyonu güncellendi
 • Kilit ekranındaki kamera animasyonu güncellendi
 • Assistive Touch alanına yeni işlevler geldi
 • Assistive Touch menüsüne yeni simgeler geldi
 • Assistive Touch menüsü ikonun yanında açılacak
 • Ayarlar – Genel – Kısıtlamalar alanındaki kamera ikon güncellendi
 • Bildirime basınca ortaya çıkan uygulamalar arası geçiş animasyonu elden geçirildi
 • Kategorize edilmiş emoji tavsiyeleri geldi

iOS 11.1 Beta 1 sürümü şu an için sadece geliştiricilere dağıtılmış durumda. Güncellemenin tam sürümünün dağıtım tarihi ise henüz belirsizliğini koruyor. Eğer geliştirici hesabına sahipseniz bu sürümü kullanıp deneyebilirsiniz.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek?”

 1. emrepehlivn dedi ki:

  sistem çalışmıyor emojiyede ne kadar ihtiyacımız vardı bir bilse apple…

" iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11.1 ile hangi özellikler gelecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "