iOS 11 ile NFC artık daha fazlası


iOS 11 ile NFC artık daha fazlası

iOS 11 ile kullanıcılara bir birinden yeni özellikler servis edilecek. Yeni yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte her geçen gün farklı bir detay gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.

iOS 11 ile artık NFC daha fazla işe yarayacak!

Önümüzdeki sonbahar ayında yayınlanacak olan iOS 11 ile Apple, NFC’nin kullanım alanını daha da genişletmeyi planlıyor. 

İlk olarak iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcıların Apple Pay hizmetinden yaralanmaları için NFC desteğini ekleyen Apple, yeni güncelleme ile birlikte NFC‘nin kullanım alanını genişleterek, işlevselliğini arttıracak.

17-07/16/ios-11-core-nfc-sdn-1.PNG

iOS 11 güncellemesiyle gelen Core NFC ile iOS kullanıcıları, NFC (Yakın Alan Etkileşimi) özelliğini çeşitli uygulamalarda kullanabilmeleri için erişim izni eklenecek. 

Sadece belli başlı iPhone modelleri için oluşturulacak olan NFC etiketleriyle kullanıcılar, bu özellikten farklı alanlarda yararlanabilecekler. Peki nasıl olacak?

17-07/16/ios-11-core-nfc-sdn-2.PNG

Örnek verecek olursak, fabrikadan çıkan bir ürünün satış sürecine kadar ki olan izlenimi bu etiketler sayesinde oldukça kolay bir şekilde yapılabilecek. Her yönüyle kullanıcılara kaliteli bir hizmet vermek isteyen Apple, yeni sunacağı sürüm ile bunu hedefliyor.

Core NFC özelliği ise iPhone 7, iPhone 7 Plus ve yeni sonraki nesil tüm yeni iPhone’lar da kullanıma sunulacağını belirten Apple, NFC özelliğinin sınırlarını kaldırarak kullanıcılara daha farklı alanlarda hizmet sunulmasına olanak sağlayacak.

:: Core NFC özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • yazarDeniz Aslan

  Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “iOS 11 ile NFC artık daha fazlası” üzerine 3 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   simdi yazmaya baslarlar androidde yillar once vardi oyleydi boyleydi bayiliyorum onlwrs ya

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Bizim insanımız samsung yüzünden anroidden soğudu almayın aldırmayın şu çöp samsungu. Birde utanmadan 4k 4.5k para istiyorlar yazık günah. Yarı parasına iphone se al az daha ekle 6s al kafan rahat etsin.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   Androidde zaten vard

  Yorum yazın