Okunma

iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi?


13 Ağustos 2017 Pazar 10:00
iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi?

iOS 11’in ilk beta sürümlerini yükleyenler hatalardan kaynaklı olarak hızlı bir şekilde iOS 10’a geri döndüler. Geçen 2 aylık süreçte Apple, iOS 11 konusunda epey yol katetti. Birçok hata giderildi.

Yaklaşık bir ay sonra final sürümü yayınlanacak olan iOS 11’in son betasını birçok kullanıcı denemekten çekiniyor. Acaba iOS 11 günlük kullanımı olumsuz etkileyecek hatalar içeriyor mu?

iOS 11 yüklenmeli mi?

Geçtiğimiz hafta geliştiriciler için iOS 11’in beşinci betası, normal kullanıcılar için ise public beta 4 yayınlandı. Bu iki sürüm aslında aynı yapıya sahip. Bu sebeple normal kullanıcı için bir farkı yok.

17-08/13/ios-11-kontrol-merkezi.jpeg

En yeni beta sürümünde Haziran ayındaki ilk betaya göre Apple’ın test döneminde büyük ilerleme kaydettiği yapılan hız ve karşılaştırma testlerine bakıldığında açıkça görülebiliyor. Ancak iOS 11 hâlâ kullanımı etkileyebilecek bazı hatalar barındırıyor.

Public beta 4 yüklü bir iPhone 7 Plus’ta genel sistem açısından bakıldığında artan düzeyde istikrarın yanı sıra biraz daha gelişmiş pil performansı görülebiliyor. Fakat zaman zaman hatalar da karşımıza çıkıyor. Örneğin bazen kilit ekranını açmak isterken kilidi bir türlü açamayıp siyah ekranla karşılaşınca telefonu yeniden başlatmak zorunda kalabiliyorsunuz.

Kilit ekranı için perspektifli bir duvar kağıdı ayarlamaya çalışırken bazen çökme ve resetlenme durumları yaşanabiliyor. Zaman zaman uygulamalardan atmalar olabiliyor. Tabi bu sorunlar her zaman karşımıza çıkmıyor.

Sonuç olarak iOS 11’in en yeni betası yukarıda bahsettiğimiz zaman zaman ortaya çıkan hatalar dışında kararlı bir sürüm olmuş. Aşağıdaki videodan iOS 11 beta 4’ün ilk betaya göre ne kadar hızlandığını görebilirsiniz.

:: iOS 11’in test sürecinde karşılaştığınız sorunlar neler?

 
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kotu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 5S telefonuma ios 11'in beta sürümünü yayınlanır yayınlanmaz yükledim canavar gibi çalışıyor hiç bir sorunla karşılaşmadım.
  gayet memnunum 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  çok internet tüketiyor. Ben UDID kayıtlı kullanıcıyım tavsiye etmiyorum.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  iphone 7 de sürekli ekran dokunmatiği kitleniyor.. garip olan assive touch calısıyor ama diğer işlevler yok acaba ios 11 deneme sürümünden kaynaklanabilir mi?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Kivama geldi derken? Arkadas kitap oku. Hic mi kitap/dergi/mecmua okumuyorsunuz?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  5S kötü diyen arkadaş; ne nankör vatandaşsın sen ***** çıkalı kaç sene oldu bi söyle ***** de 5S ile aynı zamanda çıkan telefonlara bak ne ***** sonra çık "5is çik kiti ildi" de bakalım diyebiliyor musun. 5S'e iOS 11 yükledim bu arada canavar gibi çalışıyor donma takılma yok (!)

 7. SDN Okuru dedi ki:

  android o bile şuanda daha stabildir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  5s i değiştir artık direnme sende :))

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İphone 5s çok kötü, zaten final sürümü çıksa da ayni sey yine yavas yine kotu olacak.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone SE cihazımda birkaç gündür iOS 11 Public Beta 4 sürümünü kullanı***** ana kadar ciddi sorunlar yaşamadım.Böyle devam ederse final sürümüne kadar beta kullanmaya devam edebilirim.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  iphone 3g ye yüklenirmi

 12. SDN Okuru dedi ki:

  5s e yüklenir mi?

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Ben 3 gündür iPhone 7 Plus cihazımda kullanıyorum son betayı ve sıkıntı yok final sürümüne kadar kullanmayı düşünüyorum

 14. SDN Okuru dedi ki:

  iOS 11 betada SDN mobiluygulamasından atıp atıp duruyor

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Sadece SDN programı çalışmıyor. Beta 5 kullanım açısından yeterli. İphone 5s

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam güzel hücresel veriyi kısayol eklemişler de çok dandik gözüküyor orası beğenmedim yaa

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Yükledim ve tekrar 10.3.3 e geri döndüm. Wifi ve bluetooth un kısa yollardan tamamen kapatılamıyor olması tam saçmalık bu kullanıcıya bırakılmalı.

" iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 11 yüklenecek kıvama geldi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "