Okunma

iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde!


11 Şubat 2019 Pazartesi 16:45
iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde!

Son zamanlarda yaşamış olduğu yazılımsal sıkıntılar ile sık sık gündeme gelen iOS 12, şimdi de iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde.

iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde!

Hatırlarsanız, iOS 12.1.1 güncellemesi ile beraber, ülkemizdeki kullanıcılarda dahil olmak üzere yeni güncellemeyi yükleyen birçok kullanıcı şebeke sorunu ile baş başa kalmıştı.

Ülkemizdeki kullanıcıları da etkileyen bu sorunu çözmek için 100 MB boyutundaki iOS 12.1.2 güncellemesini yayınlayan Apple, ne yazık ki bu güncellemeyle de söz konusu bağlantı sorununu gidermemişti.

Daha sonrasında ise, yayınlanan iOS 12.1.3 güncellemesiyle bu bağlantı sorunu ortadan kaldırılmıştı.

Ancak, sosyal medya üzerinden kullanıcıların söylediklerine göre, FaceTime hatasını çözmek için yayınlanan iOS 12.1.4 güncellemesinden sonra, bazı kullanıcılar hücresel veri ve Wi-Fi bağlantılarında sıkıntı yaşadığını dile getiriyor.

iOS 12.1.4 bağlantı sorunu

Henüz, iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile ilgili bir açıklamada bulunmayan Apple, görünen o ki alelacele yayınlamış olduğu güncelleme ile birlikte kullanıcıların canını sıkan hatayı yeniden getirmiş gibi görünüyor.

Söz konusu sıkıntıları Twitter’dan Apple’a ileten kullanıcılar, hemen yukarıda belirtiğimiz gibi çeşitli bağlantı hataları yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Bazı kullanıcılar ise, hücresel verinin tamamen devre dışı kaldığını ve ne yaparlarsa yapsınlar aktif edemediklerini de belirtiyorlar.

Tüm bunların haricinde bir takım performans sıkıntılarının da yeni güncelleme sonrası nüksettiğini şikayet edilen sorunların arasında yer alıyor.

Peki, siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile ilgili düşüncelerinizi hemen aşağıda yer alan yorum kısmından aktarabilirsiniz.
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

151 yorum - “iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Wifiye bağlanmıyor bağlanmış gibi gözüküyor ama asla internet yok

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iphone x kullanıyorum, 1 aydır 4g ye bağlanamıyorum. aradabir 5-10 saniye bağlansada internet çalışmıyor 3g ye dönünce calısıyor. apple müşteri hizmetleriyle kaç defa gçrüştüm her söyleneni yaptım kaç defa fabrika ayarlarına döndük hiç birşey olmadı. en son bugun akasya apple a yönlendirdiler gittim ne hikmetse (!) orda 4g ye baglanıp internete giriyor. sorun yok ama isterseniz verin 10 gün sonra alın dediler veremedim kendime cihaz temin etmeden, akasya alışveriş merkezinden ayrıldım gene aynı. alıcımı vericimi koydular nedir bilinmez.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  WiFi otomatik bağlanmayalar

  WiFi deki otomatik bağlan butonunu aktif edin .

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iPhone 6. .Son güncellemeden sonra wıfı de bağlantı sorunu yaşamaya başladım.Otomatik bağlanması gereken wıfı ye bağlanamıyor elle tekrar bağlamak zorunda kalıyorum

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Benimde yurt dışı pasaport kayıtlı iPhone 7 128gb telefonum bir anda arama ve internet erişimine güncelleme tamamlanana kadar erisemessiniz gibi bir mesaj geldi ekrana sonrasında son güncellemeyi yaptım fakat yaklaşık üç gündür ara ara aynı şebeke yok deyip kesiyor bağlantıyı kapatıp açıp bir süre bekleyince düzeliyor fakat 3 günde yaklaşık 5 kere aynı hatayı yaşadım çok sinir bozucu bir durum iPhone a yakışmadı bu sacmalik

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Son güncellemeden sonra sağlıklı görüşmeler yapılamıyor.
  Şebeke sorunu ortaya çıktı.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Son güncellemeden sonra wıfı de bağlantı sorunu yaşamaya başladım.Otomatik bağlanması gereken wıfı ye bağlanamıyor elle tekrar bağlamak zorunda kalıyorum

 8. Anonim dedi ki:

  lanet olsun böyle işe 1 aydır telefonumla görüşme yapamıyorum. süreli servis yok yazıyor. ağ ayarlarını sıfırlıyorum 1 dk lığına kendine geliyor sonra tekrar gidiyor ne yapacağım kafayı yiyeceğim.

  1. Anonim dedi ki:

   merhaba, bir cozum bulabildini zmi? aynı sıkıntıyı yasıyorum da.

 9. Anonim dedi ki:

  12.1.4 ile LTE bağlanmıyor şuan iphone 8 kullanıyorum

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  12.1.4 yazılım güncellemesi geldi hata veriyor internet olsada olmasa da hücresel veriyle nasıl güncelleme yapabilirim

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nasıl güncelleme yapıyosanız doğru yapın cebimizde priz yok takalım işinizi doğru yapın pil dayanmıyo

 12. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nasıl güncelleme yapıyosanız doğru yapın cebimizde priz yok takalım

 13. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu nasıl güncelleme yapıyosanız doğru yapın cebimizde priz yok takalım şarj edelim dünya para veriyoruz bu telefonlara ayıp günah yapın pil sorunjn şarj dayandıramıyoruz

 14. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sicayim boyle guncellemeye arama bile yapamiyorum bi de apple olucaksiniz pu

 15. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bağlantı dışında şarjı da çok yiyor

 16. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güncellemeden sonra App Store kullanamıyorum rezalet

 17. Anonim dedi ki:

  iPhone X kullanıyorum eşim 6s. Aynı yerde Eşim hücresel internete girerken ben internet bağlantısı yok hatası alıyorum.

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple eski telefonları yavaşlatma politikasına devlet el atması lazım, yasa çıkarması lazım, dava açılması lazım bende en son sürüm yüklü şarj sıkıntı gerçekten var herşey kapalı söz de performans ayar da herşey bi uygulama anın da jarzı bitiriyor… Habire telefon basan bi şirketten ne beklersin er yada geç patlıcaktır sürekli böyle paragöz şirket.

 19. Anonim dedi ki:

  Her uygulamada 30 saniye bekliyoruz açılış aninda sitelere giriş açılmıyor çözüm hızlı bir saniye açmak mümkün değil

 20. Anonim dedi ki:

  Ben de s5kulaniyorum evet diğer android lerin çok çok gerisinde anında açılış yapmıyor 30 saniye beklemek zorunda kalıyorum eski düşlü 3G ile çalışan tolefonlar daha hızlı aciliyordu ios13 geldiğinde aynı olursa hiç birşey yaramaz at çöpe ve diğer en kötü telefon dokunmadan açılıyor

 21. Anonim dedi ki:

  ah ah şu güncelleme beni mahfetti servis yok hatası mı desem wifi sorunu mu desem aranıyor sorunu mu desem gün boyu bunları yaşıyorum bir türlü çözmediler resmen apple den soğudum.

 22. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Keşle yüklemeseydim ya. Bu ne böyle internet devre dışı şuan telefon çekmiyor.

 23. Teknoloji Dostu dedi ki:

  6s kullacısıyım..sistem kendi kendine 12.1.4 update yaptı..o gün bugündür 4G hücresel veri bağlantı sorunu var.. internet kullanamıyorum..ne yapabilirim ??

 24. Anonim dedi ki:

  5s kullanicisiyim sebekede sorun yasiyorum ariyor yazir ama gelmiyor hucresel veri guncelleme sorunu cikiyor tez bir zamanda aradan kalkmasini taleb ediyorum

 25. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple artık güncelleme politikasını değistirmeli zaten beta surumde geliştirici deniyor, neden halka açık sürümde deniyorsun yapamıyorsan yayınlama…

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gerçekten de bağlantıda sorunlar ve telefonda donmalar yaşıyorum aynı sorun çevremdeki diğer kullanıcılarda da var

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  iPhone 6 kullanıcısıyım Şebeke sorunu ile burun burunayım iki gündür… Servis Yok veya Aranıyor yazısı var şebeke yok bi an önce düzeltin

 28. Teknoloji Dostu dedi ki:

  FaceTime ve wifi bağlantı da sorunlar yaşıyorum. Takılma ve donmalar oluyor

 29. Teknoloji Dostu dedi ki:

  12.1.4 yükledikten sonra şarjım %50 iken beş dakika içerinde %7 ye düşüyor ve pil sağlık %86 lütfen en kısa zamanda çözüm en iyisi diye onca para veriyoruz hep hata üstüne hata paramızın karşılığını istiyoruz

 30. Anonim dedi ki:

  İOS 12.1.4 GÜNCELLEMESİ YAPTIĞIMDAN BERİ ŞARJIM HEMEN BİTİYOR. %50 OLAN ŞARJIM 10 DK İÇİNDE %15 OLUYOR BERBAT BİR GÜNCELLEME

 31. Teknoloji Dostu dedi ki:

  7 plus 128gb kullanıyorum onun dışında 6yıllık apple kullanıcısıyım bu kadar rezalet güncelleme görmedim kamera aşırı derecede ağırlaşmış, telefonda donma sorunu var özellikle arama gelince 11sürümü 12den kat ve kat iyiydi REZALET BİR SÜRÜM 12.1.4 !

 32. Teknoloji Dostu dedi ki:

  App storeye girmiyor

 33. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güncelleme sonrasında gece %88 olan şarjım internet kapalı opmasına rağmen sabah kalktığımda %4 e düşmüş. Bu nasıl olur. İphone kendisinden soğutmayamı çalışıyor insanları

 34. Teknoloji Dostu dedi ki:

  I phone 7 plus kullanıyorum cihaz kendi kendine komut vermeye başladı yazılımsal olduğu söylendi bilgisi olan varmı

 35. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Güncellemeden sonra çalan telefonum ekranı aktifleşmiyor hiç bir şekilde müdehale edilmiyor ancak kapatıp açıyorum bu nasıl bir işgüzarlıktır

 36. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İPhone 6 kullanıcısıyım, WiFi bağlanmıyor maalesef.

 37. Teknoloji Dostu dedi ki:

  12.1.4 ile hücresel de sıkıntı yaşamaya başladım

 38. Teknoloji Dostu dedi ki:

  12.1.4 ile hücresel ve WiFi sorunlu bezdirecek noktada

" iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 12.1.4 bağlantı sorunu ile gündemde! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "