iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi


07 Kasım 2019 Perşembe 23:59
iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi

iPhone kullanıcıları, iOS 13.2‘nin piyasaya sürülmesinin ardından artık iOS’un önceki sürümlerinden bazılarını indiremeyecek. Apple, iOS 13.2 güncellemesi ile birlikte iOS 13.1.2 ve iOS 13.1.3 için kararını verdi.

Yeni yazılımlar piyasaya çıktıkça eskilerinin gözden düşmesi beklenen bir durum. Nitekim Apple da yeni güncellemenin ardından önceki sürümlerin zamanla gözden düşeceğini öngörüyor. Ancak Apple’ın büyük bir öz güvenle duyurduğu iOS 13.2 sürümü hakkında da farklı ülkelerde birçok kullanıcının şikayetleri var.

iOS 13.2

iOS 13.2 güncellemesi ile birlikte iki sürüm için karar verildi

Bazı Apple kullanıcıları ve teknoloji uzmanları, iOS 13.2 sürümünün iPhone cihazlarında çoklu görev yapmayı engellediğini öne sürüyor. Söz konusu Apple iOS sürümünün daha önce de HomePod kullanımını olumsuz etkilediği iddia edilmiş, bu durum haberlere yansımıştı.

Habere göre, 13.2 arka plan uygulamaları kapatırken kullanıcıları zorluyor. Kullanıcılar uygulamaları kapatırken ve uygulamalar arası geçiş yaparken sıkıntılarla karşılaşıyor. Bu durumda, uygulama kapatıldıktan sonra hangi Apple uygulamasında kaldıklarını da göremeyebiliyorlar.

Bu problemin, iOS 13.3 ile ortadan kalkacağı görüşü hakimse de bu sürümün ne zaman çıkacağı konusunda kesin bir bilgi henüz yok. Kullanıcıların bir kısmı 13.3’e kadar eski sürümlerde kalma konusunda ısrarcı olabiliyor. Ancak imzalamayı durdurma kararı bu noktada bir engel oluşturabilir. Bundan sonrasında iOS 13.1.2 ve iOS 13.1.3 sürümleri indirilemeyecek.
  Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  5 yorum - “iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   At 🔋

  2. alcasar dedi ki:

   Iphone 6s Son güncellemeden sonra hücresel şebeke iyi çekmiyor. 3g de 4g de aynı. İndirmeyin yüklemeyin.

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   İos 13.3.3 yüklü pil 🔋 çok iyi Twitter başka sosyal ağ kullanmıyorum

  4. Teknoloji Dostu dedi ki:

   İos 13.1.2. İle 13.1.3 hatalı güncelleme olduğu için indirilmeyecek. Demek ki Apple suçlu.

  5. Teknoloji Dostu dedi ki:

   İlk Yorum Atınca Ben ; İyuuuu

  " iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 13.2 ile bazı sürümlerin fişi çekildi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "