iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor?


15 Ocak 2020 Çarşamba 09:30
iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor?

Apple’ın Eylül ayında yayınladığı iOS 13 sürümünün ardından güncellemelere hız verdiği artık herkes tarafından bilinir hale geldi. WWDC 2020’de duyurulması beklenen iOS 14 için çalışmalar devam ederken, iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı.

iOS 13.3.1 için ilk beta, 18 Aralık tarihinde yani bir ay önce yayınlandı. Beta ifadesinden de anlaşılabileceği üzere Apple’ın geliştiriciler için yayınladığı bu test sürümünün detaylarına hep birlikte bakalım.

iOS 13.3.1 Beta 2 çıktı! Neler sunuyor?

Apple’ın bu test sürümünü dikkat çekici hale getiren detay, ara güncelleme olması. Apple ara güncellemeler için bugüne kadar test sürümü yayınlamayı pek tercih etmedi. Ancak, iOS 13.3.1 ile karar değişikliğine gitmiş görünüyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi güncelleme notlarında detaylara yer vermeyen Apple, iOS’un ilk sürümünden bu yana olduğu gibi bir önceki sürümde tespit ettiği hataları ortadan kaldırmaya odaklanacak. iOS 13.3.1 ile kullanıcıların Posta uygulamasında yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması bekleniyor.

Buna ek olarak İletişim Sınırları özelliğindeki hataların giderilmesi ve Bluetooth uyumsuzluklarının çözüme kavuşturulması en büyük beklentiler arasında. İletişim Sınırlama özelliğindeki hata nedeniyle çocuklar bilinmeyen bir numaradan iletişim sağlamak isteyen birisine mesaj gönderebiliyordu.

Geliştiriciler dışında tavsiye etmiyoruz, ancak yine de bu sürümü yüklemek istiyorsanız, normalde UDID kaydının yapılmış olması gerekiyor. Ancak, Public Beta yayınlandığı için UDID kaydı yaptırmasına da gerek kalmadı.

Test sürümü olduğundan cihazınızda çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yazılımsal sorunlardan kurtulmak için 13.3 sürümüne dönmeniz gerekecek.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  5 yorum - “iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor?”

  1. AirTies dedi ki:

   Hiç bir problem yok millet pili düzel şunu düzelt diyor anlamış değilim bi ben mi sorun yaşamıyorum ios 13 de

  2. Anonim dedi ki:

   iPhone 8 altındaki modeli olan özellikle 7 ve 7 Plus kullanıcıları dikkat etsin bu betayı ve iOS 14 ü yüklemeyin cihazlar yavaşlayacak

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Pili düzeltin pili yeter artık

  4. Anonim dedi ki:

   13.3.3 çıkalı baya oldu demekki en stabil sürüm bu..aman dikkat! şuan nasıl yavaşlatırız güncellemeleri yolda! cihazları bi tık yavaşlatacaklar dikkatli olun!

  5. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Yaşasın Xiaomi

  " iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 13.3.1 Beta 2 yayınlandı! Neler sunuyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "