iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı


01 Haziran 2020 Pazartesi 22:45
iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı

Apple, işletim sistemi üzerinde geliştirmelere devam ediliyor. Firma iOS 13.5.5 Beta ve iPadOS 13.5.5 Beta sürümlerini yayınladı. Dileyen kullanıcılar beta sürümlerini cihazlarına kurarak birçok yeniliğe daha erkenden ulaşabiliyor.

Beta sürümde işletim sisteminin tam anlamıyla kararlı çalışmadığını da belirtmekte yarar var. Çünkü, bilindiği üzere beta sürümlerde denemeler yapılıyor. Bu denemeler sonucunda da kararlı sürümde kullanıcılar yeni özelliklere kavuşuyor.

iOS 13.5.5 Beta yayında

Beta sürecine dahil olan kullanıcılar için duyurulan güncellemeyle birlikte iOS 13.5.1 kararlı sürümü de yayınlandı. Apple Developer Center (Apple Geliştirme Merkezi) tarafından yayınlanan güncellemede bazı hataların giderildiği belirtiliyor.

Ancak her güncelleme zamanı yapılan yenilikler duyurusu bu sürüm için yapılmadı. Bu nedenle yeni beta sürümünün kullanıcılara ne gibi yenilikler getirdiği şu anda bilinmiyor. Değişiklik ve yenilikler belirtilmese de işletim sistemindeki hataların kaldırıldığı belirtiliyor.

iOS 13.5.5 Beta sürümüyle birlikte iPadOS 13.5.5 Beta da yayınlandı ancak diğer sürüm gibi herhangi bir yenilik duyurusu yapılmadı.

ipados 13.5.5 beta

macOS Catalina 10.15.6 Beta  yayınlandı

Öte yandan Apple, Mac cihazlar için de güncellemesini yayınladı. Yayınlanan güncellemeyle birlikte cihazların batarya sağlığı yönetimi, FaceTime video görüşmesinde iyileştirme, Pro Display XDR kalibrasyon aracı, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yer alıyor.

Güncellemeler hakkında daha fazla bilginin şirket tarafından daha sonra açıklanması bekleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
7 ay önce

Ben yeni gelen bir yenilik söyleyim size. En azından benim için bir yenilik. Kullandığım iphone yurt dışından gelmişti (Arabistan). Malum facetime aktif değil bu ülkedeki telefonlarda. Bu gelen son güncelleme ile birlikte facetime ikonu artık ana ekranda ve kullanabiliyorum. Sanırım arabistan genelinde de bu özelliği açmış olabilir Apple.

" iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS ve iPadOS 13.5.5 Beta yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  2. 2 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  3. 3 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  4. 4 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  5. 5 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  6. 6 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  7. 7 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  8. 8 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  9. 9 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  10. 10 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor