iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış!


05 Mart 2021 Cuma 17:00
ABONE OL
iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış!

Apple’ın yeni işletim sistemi sürümü iOS 14.5 beta süreci devam ediyor. Yeni sürümle birlikte iPhone’lara eklenecek bir özelliğin yanlış anlaşıldığı ortaya çıktı: Söz konusu özellik Siri’ye “müzik çal” komutu verdiğimizde, otomatik olarak telefonumuzdaki Spotify veya diğer müzik uygulamalarından herhangi birini seçmemize imkan tanıyordu.

Çoğu kullanıcı bu özelliği “iOS 14.5’te varsayılan müzik uygulaması değiştirilecek” şeklinde yorumlamıştı. Fakat Apple, özelliğin bu işe yaramadığını söyledi. Siri’nin kullanıcıları daha iyi tanımasını sağlamak amacıyla geliştirildiğini de ekledi.

iOS 14.5 varsayılan müzik uygulamasını değiştirmeye izin vermiyor

Apple’ın açıklamasına göre iOS 14.5 ile beraber Siri, iPhone kullanıcılarının müzik dinleme alışkanlıklarını daha iyi öğrenecek. Örneğin Spotify uygulamasında şarkı dinlemeyi, Apple Podcast’te podcast dinlemeyi ve başka bir müzik uygulamasında ise sadece sesli kitap dinlemeyi tercih ediyor olabilirsiniz. Veya bu durumun tam tersi de olabilir.

İşte bu tür durumlarda Siri, her seferinde sizi seçim yapmak zorunda bırakmamak adına bir kereliğe mahsus, size hangi uygulamayı kullanmak istediğinizi soracak. Seçiminizi yaptıktan sonra, Siri çalmasını istediğiniz müziği veya podcasti otomatik olarak seçtiğiniz uygulamada açacak.

ios 14.5 varsayılan müzik

Bu noktada Apple, uygulama geliştiricilerine birtakım API’ler sağladığını söyledi. Uygulama geliştiricileri, insanların uygulamalarında neyi neden dinlediği konusunda daha fazla bilgiye erişim sağlamak için Apple’ın hazırladığı API’lerden faydalanabilecekler. Bu sayede geliştiriciler, Siri’ye kendi uygulamalarını anlama noktasında katkı sağlamış olacaklar.

Bu arada Apple, iOS kullanıcılarının herhangi bir seçim yapmaksızın belirli bir müziği uygulama adı belirterek açmalarını engellemeyecek. Örneğin, müziği kendi istediğiniz bir uygulamayla açmak için “…. uygulamasında Sagopa Kajmer – 366. Gün aç” komutunu verebilirsiniz.
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Boş işler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Kes

" iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone’lara eklenecek o özellik yanlış anlaşılmış! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı Huawei MateBook X Pro 2021 kutu açılışı
  2. 2 Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum Videolara yaptığınız kötü yorumlarınızı okuyorum
  3. 3 Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı Uygun fiyatlı Xiaomi Mi 11 Lite kutu açılışı
  4. 4 Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme! Homend Alex Akıllı Robot Süpürge inceleme!
  5. 5 Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli Enfal Diner'in telefonuna baktık! Sürpriz hediyeli
  6. 6 9 yıllık Samsung Corby inceleme! 9 yıllık Samsung Corby inceleme!
  7. 7 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  8. 8 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  9. 9 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  10. 10 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme