Okunma

iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?


19 Eylül 2013 Perşembe 07:30
iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?

Apple’ın Haziran ayında duyurduğu, Alpha ve Beta sürümlerinin ardından kapsamlı bir sürecin sonunda dün akşam(Türkiye saatine göre) son kullanıcı sürümünü yayınladığı iOS 7, gündeme damgasını vurdu.

iOS cihaz sahiplerinin hızla indirmeye başladığı yeni mobil işletim sistemi sürümü, kimi iOS cihazlarında tüm özellikleri ile çalışamıyor. Bizler de hangi iOS 7 özelliğinin hangi iOS cihazında aktif şekilde kullanılabildiğini gösteren bir tabloyu değerlendirdik.

     
Tablonun büyük halini görmek için üzerine tıklayın.

Yukarıdaki tabloya göre Kontrol Merkezi, kaydırarak video çekimi, fotoğrafta filtre, multitasking ve Bildirim Merkezi tüm iOS cihazların kullanımında aktif şekilde yer alıyor. Buna karşın kamerada panorama özelliği iPhone 4 ve iPad’ler tarafından kullanılamıyor. Kamerada filtre özelliği ise sadece iPhone 5, 4S ile 16GB dışındaki 5. Nesil iPod touch’lar tarafından destekleniyor.   

Airdrop özellği ise 4. Nesil iPad, 5. Nesil iPhone ve iPod touch’lar ile iPad mini tarafından kullanılabiliyor. Türkiye’de henüz aktif olmayan iTunes Radio’da tüm iOS cihazları üzerinde yer alıyor.

iOS 7’yi henüz indirmediyseniz şu makalemize göz atmanızı öneriyoruz. Tıklayın

:: iOS 7 uyumluluk tablosundaki bilgiler hakkında ne düşüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

52 yorum - “iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hala Apple a para veriyorsanız yorum yapamıyorum gidin android alın adamlar 2 sene sonra cihazlarını öldürüyorlar…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    evet apple iphone 3s ide öldürmüş oluyor bu tablo ile ve halen apple iphone iyi diyen var 🙂

    neyseki fakına varıp forever android çi olmusum 🙂

" iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 7 Hangi Cihazlarda Kullanılabilecek? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "