Okunma

iOS 8 Hayal Kırıklığı Olacak, Çünkü…


09 Haziran 2014 Pazartesi 16:30
iOS 8 Hayal Kırıklığı Olacak, Çünkü…

Kötü bir çıkış yapan Apple Haritalar son söylentilere göre kalıcı olmayacağa benziyor. Apple’ın harita servisinde çalışan bir mühendisin TechCrunch‘a yapmış olduğu açıklamaya göre iOS 8‘in Final sürümünde Apple Haritalar bulunmayacak. Google Haritalar ile bir rekabet ortamı yaratılmaya çalışılsa da Apple Haritalar ile bu ne yazık ki mümkün olmadı.

Apple Haritalar için yeni plan yok!

Apple Haritalar‘ın başarısız olmasının arkasındaki neden ise uygulamanın özelliklerinin yetersiz kalmasıydı. Birçok geliştiricinin şirketten ayrıldığı ve şimdilik iOS 8 için hiçbir plan yapılmadığı da yapılan açıklamalar arasında bulunuyor.

Apple bu konuda başarısız

Başarısızlığın bir diğer nedeni ise proje müdürlerinin ve mühendislerin başarısızlığı olarak değerlendiriliyor. Bir projeden diğerine atlayan mühendislerin planları ise hiç umdukları gibi gitmemişti. Planlama, proje düzenleme ve şirketin iç politik sorunları bu başarısızlığın en büyük nedeni. Bu açıklamalara göre uzun bir süre daha Google Haritalar‘a güveneceğiz gibi görünüyor.

:: Apple Haritalar’ı başarılı buluyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS 8 Hayal Kırıklığı Olacak, Çünkü… konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 8 Hayal Kırıklığı Olacak, Çünkü… ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 8 Hayal Kırıklığı Olacak, Çünkü… ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "