Okunma

iOS 8 ve OS X 10.10’a İlk Tepkiler


04 Haziran 2014 Çarşamba 06:00
iOS 8 ve OS X 10.10’a İlk Tepkiler

Apple‘ın dün başlayan Evrensel Geliştiriciler Konferansı açılışında tanıtılan iOS 8 ve OS X 10.10 Yosemite teknoloji gündemini işgal etmiş durumda. Her iki işletim sistemi tüm yönleriyle tartışılmaya devam ediliyor. Kullanıcıların ilk izlenimlerini ölçmeye yönelik anket çalışmaları da hızla başladı.

İlk izlenimler

Teknolojiseverlerin iOS 8 ve OS X Yosemite hakkında ilk izlenimlerini ortaya çıkarmayı amaçlayan bir anket, 9to5mac sitesi tarafından gerçekleştiriliyor. Anketin genel sonuçları, site takipçilerinin her iki işletim sisteminden büyük ölçüde etkilendiği yönünde.

Büyük beğeni

Anket katılımcılarının yüzde 38‘i OS X 10.10‘un akıllarını başlarından aldığını söylerken, iOS 8 için böyle düşünenlerin oranı yüzde 21 civarında. Her iki işletim sisteminden etkilendiğini belirtenler ise sırasıyla yüzde 51 ve yüzde 62 olarak ölçülmüş durumda.

Hayal kırıklığı yok

iOS 8‘e ilgisiz kalan katılımcıların oranı yüzde 10‘lar civarında seyrederken, yeni sürümde hayal kırıklığına uğramış hissedenler yüzde 5 olarak belirlenmiş. OS X 10.10 için ise bu oranlar yüzde 6 ve yüzde 4 civarında. Bakalım iOS 8 ve OS X 10.10 kullanıma sunulduğunda kullanıcıların düşüncelerinde bir değişiklik olacak mı?

:: iOS 8 ve OS X Yosemite’den etkilendiniz mi?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS 8 ve OS X 10.10’a İlk Tepkiler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 8 ve OS X 10.10’a İlk Tepkiler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 8 ve OS X 10.10’a İlk Tepkiler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "