Okunma

iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı!


21 Temmuz 2014 Pazartesi 17:34
iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı!

Apple‘ın gelecek mobil işletim sistemi iOS 8 ve masaüstü işletim sistemi OS X 10.10 Yosemite‘nin 4. geliştirici betaları yayınlandı. Yeni sürümler, önceki betalarda raporlanan birçok hatanın giderilmesine odaklanıyor ve bazı yenilikler içeriyor.

Geliştiricilerden uyarılar

Buna rağmen, yeni betalarda önceki sürümlerde yer alan ya da yeni ortaya çıkan bazı hatalar mevcut. Geliştiricilerden gelen raporlar, iCloud yedeklemelerinin iOS 8 cihazlara düzgün bir şekilde yüklenemediği yönünde. Yeni sürümlerde uygulama bazlı hatalar da mevcut. Örneğin, FaceTime özelliği yatay yönde çalışmıyor. OS X Yosemite‘de ise iCloud Drive‘ın önceki beta sürümleriyle senkronize olmadığı, Apeture 3.5.1 sürümünden önceki sürümlerin Beta 4′te çalışmadığı geliştiricilerin verdiği ilk bilgiler arasında.


iTunes 12

İlk göze çarpan yenilikler

Yeni betalarda ilk etapta dikkat çeken bazı yenilikler de mevcut. OS X Yosemite 4. betası CloudKit, Extensions, Family Sharing, Finder, Handoff, iBooks, iCloud, iPhoto, Markup, Phone Calls, Safari, SMS özellikleri ve uygulamalarında yenilikler içeriyor. Ayrıca, Aile Paylaşımı özelliğiyle desteklenen iTunes 12 de yeni sürüm ile birlikte geliyor. iTunes 12‘nin ikonundaki değişiklik de göze çarpan detaylar arasında.

OTA olarak ve Mac App Store’dan yüklenebilir

iOS 8 Beta 4, önceki beta sürümlerin yüklü olduğu iOS cihazlara OTA olarak yüklenebiliyor. OS X Yosemite Beta 4 ise Mac App Store üzerinden ya da Apple Developer Center‘dan indirilebilir durumda. Her iki işletim sisteminin yeni sürümlerinde yer alan ayrıntılar ortaya çıktıkça sizlerle paylaşacağız.

:: iOS 8 ve OS X 10.10 betalarında gözünüze çarpan hatalar neler?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Developer’dan önce kod alman ***** o kodu AppStore’a redeem etmen ***** AppStore’da kod yeri bulamadığım için şifreyi Kopyalayıp notlara yapıştırdım.Sonra koda basınca direk AppStore’u açıp kodu kabul ettirdi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    mac app store dan indiremiyorum. Apple developer center dan da aynı şekilde Allah aşkına siz nerden ve nasıl indiriyorsunuz acaba

  3. SDN Okuru dedi ki:

    jailbreak CANdır Keyfe Keder Hal Verir Makinaya :))

" iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 8 ve OS X Yosemite Beta 4 Yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "