Okunma

iOS 8’de Konsol Kalitesinde 3D Oyunlar!


03 Haziran 2014 Salı 08:00
iOS 8’de Konsol Kalitesinde 3D Oyunlar!

Apple‘ın Evrensel Geliştiriciler Konferansı son kullanıcılara olduğu kadar geliştiricilere yönelik yenilikleriyle de dikkat çekti. 4000‘in üzerinde yeni API ve iOS 8 yazılım kitinin tanıtıldığı etkinliğe yeni programlama dilleri damgasını vurdu.

Konsol Sınıf Oyunlar

Etkinlikte verilen bilgilere göre, Metal adlı yeni programlama dili güncel iOS cihazlarda bulunan A7 çipinin performansını en üst seviyeye çıkararak oyun deneyime yeni bir boyut kazandırıyor. Draw Call hızını 10 kat artıran Metal‘in, konsol sınıfı üç boyutlu oyunların mobil aygıtlara taşınmasına imkan sağlayacağı da verilen bilgiler arasında.

Günlük oyunlar daha kolay

Üst sınıf 3D oyunların yanı sıra, günlük oyunlar için de SceneKit kullanıma sunuldu. Birçok teknik yeniliği barındıran SceneKit ile geliştiriciler iOS 8 için daha kolay bir şekilde eğlenceli üç boyutlu oyunlar yaratabilecek. Bakalım iOS ve OS X geliştiricileri Apple’ın sunduğu yenilikleri kullanarak nasıl uygulamalara imza atacak?

:: iOS yazılım programlamaya ilgi duyuyor musunuz?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS 8’de Konsol Kalitesinde 3D Oyunlar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS 8’de Konsol Kalitesinde 3D Oyunlar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS 8’de Konsol Kalitesinde 3D Oyunlar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "