Okunma

iOS Cihazlara 4 Uygulama


11 Aralık 2011 Pazar 16:25
iOS Cihazlara 4 Uygulama

Office Jerk

Ofisteki stresli ortamdan canınız mı sıkıldı? Office Jerk, aklınızdan geçen ofisi biraz daha eğlenceli bir hale getirebilecek bir oyun. Oyunun amacı, elinizce geçen pasta, kalem, telefon ve monitör gibi nesneleri, karşınızda bulunan çalışana atmak. Hemen hemen tüm nesneler için ayrı bir efekt ve animasyon eklenmiş olması, oyuna çeşitlilik kazandırıyor.

Ayrıca bazı nesneleri tam yüzüne tutturmanız ve buna benzer olaylarda Achievment’ları açabiliyoruz. Bu nesneleri fırlatmak çok kolay olmasın diye oyun yapımcıları, işin içine rüzgar da sokmuş. Yan tarafta vantilatörün yönünü ve aşağıda gösterilen gücü dikkatli takip etmezseniz, hedefinizi vuramayabilirsiniz.

RemoteX

Eğer bilgisayarınızı bir salon bilgisayarına çevirmeyi düşünüyorsanız, bu iOS uygulamasını çok seveceksiniz. Bilgisayara kurulan minik bir yazılımla senkronize çalışan bu uygulama, bilgisayarınızı iOS cihazınızdan yönetmenize olanak sağlıyor. Klavye, fare gibi basit işlevlerin yanısıra, direk olarak medya oynatıcıları da yönetebilen uygulama, bir süre sonra bağımlılık yaratabilir.

İletişimi Bluetooth değil de, Wireless ağı üzerinden yapıyor olması, uygulama için ekstra bir avantaj. Zira hem Bluetooth aygıtına ihtiyaç duymuyorsunuz, hem de yönetme işini daha geniş bir alan üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Normalde bedava olan uygulama, ekstra özellikler için ücret talep ediyor.

Yandex Haritalar

Son dönemde Türkiye’ye yaptığı yatırımlar sayesinde adını sık sık duyar olduğumuz Yandex, iOS için hazırladığı harita programında basitliği ön plana çıkarıyor. Yön, yer ve yol bulma konusunda bir hayli başarılı olan Yandex Haritalar, alt tarafta yer alan 4 tane tuş üzerinden yönetiliyor.

Belirli iki nokta arası için yol tarifi alabileceğiniz Yandex, sürüş modu ile daha da basitleşmiş bir kullanım sunabiliyor. Yandex’in, Google’a harita konusunda rakip olup olamayacağını, altyapının gelişimine göre göreceğiz.

Thermo

Thermo uygulaması, basitliğiyle ön plana çıkan bir yazılım. Ahşap duvar üzerinde evlerde kullanılan civalı termometreleri andıran bir arayüz üzerinde günün ve bir önceki günün sıcaklıklarını ekrana yansıtıyor. Otomatik konum bulma özelliği ile herhangi bir ayar yapmanıza gerek bırakmayan uygulama, aynı zamanda hissedilen sıcaklığı da gösterebiliyor.

Bir hayli hoş görünen uygulamanın alt tarafında yer alan reklam, 1 dolar karşılığında yok edilebiliyor. Havalı iOS hava tahmini uygulamalarının arasından Thermo, hoş görünümüyle sıyrılabilir.

:: Uygulamalardan en çok hangisi ilginizi çekti?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS Cihazlara 4 Uygulama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS Cihazlara 4 Uygulama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "