Okunma

iOS için Speedtest baştan aşağı yenilendi!


22 Aralık 2017 Cuma 18:30
iOS için Speedtest baştan aşağı yenilendi!

Yıllar boyunca internet hız testi denilince ilk akla gelen platform olmayı başaran speedtest.netiOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınlandı.

Uygulamayı baştan aşağı değiştiren güncelleme ile birlikte kullanıma sunulan arayüz daha önce Web, Windows 10 ve Apple TV sürümü gibi diğer farklı platformlarda kullanıcıların karşısına çıkan tasarım ile aynı.

iOS için Speedtest uygulaması güncellendi!

Büyük hız ölçerin kaldırıldığı arayüz,  parlak renklere ve dokularla sahip olan eski arayüze kıyasla çok daha minimal ve modern bir görüntüye sahip. Bu sayede çok daha sade bir arayüzde hız testi gerçekleştirilebiliyor.

Yeni kullanıcı arayüzünde Hız testi, Sonuçlar ve Ayarlar şeklinde üç sekme bulunuyor. Böylece Mbps ve MB/s arasında geçiş yapma ve hız göstergesini 100Mbps’den 1Gbps’ye kadar değiştirme imkanı kullanıcılara sunuluyor.

Siyah zeminli yeni bir simgeye sahip olan uygulamanın hız testi sayfasında, ping değerinin yanı sıra paket kaybı görüntülenebiliyor. Bunun yanı sıra, test sonrasında internet servis sağlayacınıza puan verebiliyorsunuz.

iOS 9.0 ve üzeri sürümlerin kullanıldığı iPhone, iPad ve iPod Touch modelleri ile yenilenen Speedtest uygulamasına kolayca ulaşabilirsiniz.

:: Yenilenen Speedtest uygulamasını beğendiniz mi?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS için Speedtest baştan aşağı yenilendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS için Speedtest baştan aşağı yenilendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS için Speedtest baştan aşağı yenilendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "