Okunma

iOS için uygulama içi promo kodu desteği


30 Ekim 2016 Pazar 09:00
iOS için uygulama içi promo kodu desteği

Apple, geliştiriciler tarafından uzun zamandır beklenilen müjdeli haberini sonunda verdi. Bundan böyle geliştiriciler uygulama içi satın almalar için promo kodları sunabilecekler. Öte yandan Apple yine belirli kriterlere sahip.

Promo kodları nasıl kullanılacak?

Geliştiriciler, her bir uygulama içi satın alma öğesi için en fazla 100 adet promo kodu verebilecekler. Her 6 ayda bir, her bir uygulama içinse 1000 kodluk limit konulmuş durumda.

Apple daha önce geliştiriciler ücretli uygulamalar için promo kodu dağıtmasına izin verirken, bu kodların uygulama içi satın almalarda dağıtılmasının kolay bir yolu sağlanmıyordu.

16-10/29/appstorepc02.jpg

Yeni hamleyle birlikte geliştiriciler, örneğin inceleme ve test yapanlar ile medya üyelerine bir oyuna ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar göndermenin yanında oyun içi öğelere de ücretsiz olarak erişebilecekleri kodlar sağlayabilecekler. Bu sayede incelemelerin çok daha detaylı yapılması sağlanacak.

Promo kodlarının kullanımında da kısıtlamalar bulunuyor. Bir promo kodu ile App Store üzerinden uygulama indirenlerin oy vermesi veya yorum yazması mümkün olmayacak. iOS cihazıyla promo kodu kullanacakların App Store uygulamasını açması ve Öne Çıkanlar altındaki Kodu Kullan seçeneğini kullanması yeterli olacak.

Promo kodlarının oluşturulması ve geçerliliği

Yönetici, uygulama yöneticisi veya pazarlamacı rolündeki yetkililerin, Özellikler bölümü altındaki Uygulamalarım bölümünden oluşturabilecekleri promo kodları 28 gün süreyle geçerli olabilecek.

:: Sizce, promo kodları sayesinde geliştiriciler daha fazla dikkat çekerek gelirlerini arttırabilir mi?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “iOS için uygulama içi promo kodu desteği”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Evet

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Porno okuyan bi benmiyim

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Yazıyı göremiyorum.

" iOS için uygulama içi promo kodu desteği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS için uygulama içi promo kodu desteği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS için uygulama içi promo kodu desteği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "