iOS Uygulamaları 7 Milyar Dolar Kazandırdı


2013-01-07 19:46:38
iOS Uygulamaları 7 Milyar Dolar Kazandırdı

Apple 2013’e rekorla girdi. App Store mobil uygulama mağazasında tam 40 milyar uygulama indirmenin geride kaldığını açıklayan iPhone ve iPad üreticisi; 2008 yılından bu yana yakaladığı bu başarının yarısını (20 milyar indirme) 2012’de elde etti. Yurtdışında tatil sezonu olarak adlandırılan Aralık ayında 2 milyar uygulamayı iPad, iPhone ve iPod Touch kullanıcılarına servis eden App Store; 35 milyar indirmeye Ekim’de, 25 milyar indirmeye ise Mart ayında ulaşmıştı.

Konuyu değerlendiren Apple İnternet Yazılım ve Servisleri Kıdemli Başkan Vekili Eddy Cue, 2012’nin iOS geliştirici topluluğu için muazzam bir yıl olarak geçtiğini belirtirken, “Geliştiriciler App Store’da 7 milyar doların üzerinde para kazandı. Biz de onlara en yenilikçi uygulamaları geliştirebilmeleri için gerekli ekosistemi sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/appstoreturkce11331111213.jpg

Apple’ın kullanıcı kitlesinin de büyüdüğü gözlenirken, son açıklamayla 500 milyondan fazla aktif App Store hesabı olduğu ortaya çıktı. App Store’da şu an yaklaşık 775 bin uygulama bulunuyor. Bunların 300 binden fazlası iPad için tasarlanmış durumda.

:: Mobil uygulamalarda yaşanan patlamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


 • yazarErhan Kahraman

  ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “iOS Uygulamaları 7 Milyar Dolar Kazandırdı” üzerine 5 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   BENCE O 7 MİLYAR DOLAR APPLE’IN KAZANDIĞI 0’LUK PAY 🙂

  2. N3CAT1 dedi ki:
   Shıftdelete Nickli Üyeden Alıntı
   geliştiriciler paraya apra demıyordur

   Apple de demiyor Apple ve diğer mağazalar, yanlış bilmiyorsam her satılan uygulamadan %30 komisyon alıyorlar. Yani o 7 milyarın 2 milyarı Apple’ın Bir de apple’de bir yıllık geliştirici hesabı açmak için 99 dolar ödemeniz gerekiyordu

  3. SDN Okuru dedi ki:

   dünyanın en iyi mobil işletim sistemidir. 2 kere 2 dört arkadaş bu kadar. mobil mobil yapan ne işlemci ne ram ı dir. önce ekosistemdir. app store bu pazarın en iyisi. hem nitelik hem kalite hem çeşitlilik hem de lider olarak. app store itunes store ve ios/mac üçgeni dünyanın en iyi işleyen ekosistemdir. apple başarının anahtarı asıl burda yatıyor. google store bakıyosun kaliteyi geçtim n,telik yok daha. en çok kullanılan işletim sistemi olsa nolcak yani? adamlar her sene rekor kırıyor. kalite belli ki rekor kırıyor.

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Androidciler nerede kaldı Apple aleyhine bir haber olsaydı balıklama dalardınız ???

  5. Shıftdelete dedi ki:

   geliştiriciler paraya apra demıyordur

  Yorum yazın