iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı


29 Temmuz 2020 Çarşamba 10:45
iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı

İnternetin gelişmesi ve yayılması ile birlikte, sosyal medya kullanıcılarının sayısı da artmış durumda. Dijital çağın gelişmesi ile birlikte, internet üzerinde de çocuklar için uygunsuz birçok içerik oluştu. Aileler de çocuklarını denetleyebilmek ve günlük hayatlarını düzene koymak istiyor. Birkaç ay önce beta testleri başlayan Microsoft Family Safety uygulaması, ailelere bu konuda yardımcı oluyor.

Uygulama, birkaç ay aradan sonra resmi olarak Android ve iOS için yayınlandı.

Ailenizi takip edebilen Microsoft Family Safety uygulaması yayınlandı

Birkaç aylık beta sürecin ardından Family Safety uygulaması, Android ve iOS için yayınlanmış durumda. Ancak, uygulamanın iOS versiyonunda cihaz yönetimine izin verilmiyor. Bu da uygulamayı pek çok açıdan işlevsiz hale getiriyor. Apple geliştiricilerinin ise cihaz kontrolüne izin vereceği tahmin ediliyor.

Microsoft Family Safety uygulaması ile birlikte çocuklarınızın oyun oynama sürelerini takip edebilir ve kısıtlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz çok fazla oyun oynuyorsa, uygulama ile birlikte oyunlarına süre limiti koyabilirsiniz. Ek olarak uygulama, Android cihazlarda Microsoft Edge ile uyumlu çalışabiliyor. Böylece çocuğunuz, internette istemediğiniz sitelere giriş yapamıyor. İstediğiniz web sitesini engelleyebilir veya izin verebilirsiniz.

Uygulamada birde konum paylaşım özelliği bulunuyor. Aile üyelerinin bilinen son konumlarını görebileceğiniz gibi, çocuklarınızın nereye gittiklerini de takip edebilirsiniz. Veri paylaşımı konusunda endişeleri olanlar için Microsoft, aile konumu verilerinin satılmayacağını veya veri aracılarıyla paylaşılmayacağını belirtiyor.

Uygulama ile birlikte, belirli uygulamaları da engelleyebilirsiniz. Ek olarak, hangi uygulamanın hangi saatler arasında kullanıma müsait olacağı da size kalmış. Drive safety özelliği ile birlikte, kullanılan aracın ne kadar yol aldığı ve bu yolu hangi hızla gittiği de ölçülebiliyor. Ancak bu özellik ilk etapta sadece ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya’da sunulacak.

Uygulamanın Android sürümünü buradan indirebilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS ve Android için Microsoft Family Safety yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
  2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!