Okunma

iOS’a Quell: Memento Geliyor


16 Mayıs 2013 Perşembe 04:30
iOS’a Quell: Memento Geliyor

Bulmaca türündeki Quell ve Quell Reflect, Fallen Tree Games firması tarafından geliştirilmişti. Ancak serinin ilk iki oyunu Fallen Tree Games firması tarafından da yayınlanırken, Quell Memento çok iyi bilinen oyun yayıncısı BulkyPix tarafından piyasaya çıkıyor.

İsminin ilk kısmından da anlaşılacağı üzere, Quell Memento grafikleri ve oynanış biçimi bakımından orijinal Quell oyununa çok benziyor. Ancak isminin ikinci kısmından hemen anlaşılamayan şey ise; bulmacanın bölüm bölüm bitirerek geçmişini hatırlamaya çalışan bir adama yardım etmeye çalışan biri olduğunuzdur.

Her bir bölüm romantizmin, ayrılığın ve yeniden birleşmenin dokunaklı bir hikâyesini ortaya çıkarıyor. Birçok bulmacanın ise kendi içinde bir şeyler anlatmaya çalışan ipuçları olduğunu belirtmekte fayda var.

Quell Memento 144 adet farklı seviyeye ek olarak 20 adet bonus bulmaca içeren 9 adet bölümden oluşuyor. Oyun aynı zamanda Quell serisinin daha önceki stilini ve müziklerin içeren görsellik ve müzik sunuyor.

Quell Memento önümüzdeki hafta 23 Mayıs Perşembe günü App Store’da yerini alacak. 2.99 Dolar karşılığında iPhone, iPod Touch ve iPad’iniz için kullanılabilir olacak. Oyunun Retina grafikleri ve cihazlar arasında oyun verilerini senkronize etmek için iCloud desteği gibi özellikleri de var.

:: Bulmaca türündeki Quell oyununu beğendiniz mi?    

yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iOS’a Quell: Memento Geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iOS’a Quell: Memento Geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iOS’a Quell: Memento Geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "