Okunma

iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması


21 Kasım 2013 Perşembe 08:00
iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması

Fotoğraf çekmekten hoşlanan, arşivinii her geçen gün daha da geliştiren biri misiniz? Yanıtınız ‘evet’ ise çok iyi fotoğraf düzenleme, manipüle etme ve geliştirme uygulamalarına ihtiyacınız var demektir. Bizlerde bu noktadan çıkışla fotoğraf severler için en iyi 4 iPad uygulamasını bir araya getirdik.

Adobe Photoshop Touch

Masaüstündeki Photoshop’ın birçok özelliğini iPad kullanıcılarına yaşatan Adobe Photoshop Touch, kuşkusuz konunun en iyilerinin başında geliyor. Minimalist ve pratik bir uygulama olarak özetleyebileceğimiz Photoshop Touch’ın en önemli avantajı Photoshop CS6’nın en kullanışlı özelliklerini bir araya getirmesi.

Katmanlar(layer’lar), elbette uygulamanın en gözde yanları arasında; bununla birlikte doygunluk, parlaklık / kontrast, renk dengesi ve gürültü (noise) azaltma gibi standart araçlar da kolaylıkla kullanılıyor. iPad ile çektiğiniz fotoğrafları düzenleyebileceğiniz gibi Cloud üzerinden de fotoğraflarınızı seçip düzenleyebiliyorsunuz.

Artıları mükemmele yakın arayüzü, kişileştirilebilmesi, sosyal ağlarla entegrasyonken uygulamanın eksileri de var. Tipografi seçenekleri daha iyi olabilirdi. Sonuç ise fotoğrafı nerede olursanız olun en iyi biçime getirebileceğiniz ender uygulamalardan biri Adobe Photoshop Touch.

20 TL değerindeki uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Photogenen 4

Photogene 4, fotoğraf düzenleme araçları açısından geniş bir seçki olarak özetlenebilir. Çeşitli RAW formatlarını destekleyen uygulama, böylelikle çok büyük dosyalar üzerinde çalışma imkânı da sunuyor.

Uygulamanın diğer öne çıkan özellikleri ise şöyle: fotoğrafları kırpma, kesme, keskinleştirme, noise(gürültü) azaltma, fotoğraflarda renk ayarlamaları yapabilme, az pozlamalı fotoğrafları düzeltme, kırmızı göz düzetme, filtre etkileri yaratma, istenmeyen lekeleri ortadan kaldırma, fotoğraflara metin kutuları, baloncuklar ekleyebilme, çerçeveler ekleme, geo tagging ekleme özelliği ile konum belirtme, fotoğrafları yeniden boyutlandırma ve hazırlanan çalışmaları sosyal medya üzerinden paylaşabilme.

4 TL fiyat etiketine sahip Photogene’i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Process

Herhangi bir fotoğraf düzenleme uygulamasını kullanıyorsanız alışık olduğunuz birçok şeyi görebilirsiniz. Araçlar, sekmeler ve diğer form faktörlerin çoğu birbirine benziyordur. Ancak Process’da sıradışı şeyler söz konusu. Tüm standart ayarlamaları size fazla uğraştırmadan sunan ön ayarlar Process’ın en gözde yanı.

Sadece birkaç saniye içinde bulanıklık, parlaklık, kontrast, eğriler ve bunun gibi düzenlemeleri çok iyi şekilde gerçekleştirilmesine tanıklık edeceğiniz uygulamanın manuel ayar opsiyonuna geldi şimdi sıra.

Manuel kısımda tüm düzenlemelere ek olarak fotoğraflarınıza birbirinden sıradışı efektler ve filtreler de uygulayabiliyorsunuz. Basit bir uygulama, çimdikleyerek düzenlemeler yapabilmeniz çok hoş. Ancak düzenleme için minik fırçalara sahip değil, bu küçük bir handikap. Sonuç olarak hoş anılarınız üzerinde kolaylıkla düzenlemeler yapabileceğiniz kolay kullanımlı bir uygulama.

30 TL‘lik fiyat etiketine sahip uygulamayı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. Bu arada fiyatı sizi korkutmasın, kesinlikle dünyanın en iyilerinden.

SnapSeed

iPad için onlarca fotoğraf işleme/editleme/düzenleme uygulaması bulmak mümkün. Bunlar arasında ciddi anlamda çok yetenekli uygulamalar mevcut olsa da, tüm bu uygulamaların yeteneklerine aynı anda sahip olabilen çok az uygulama bulunuyor. Bu uygulamalardan biri de Snapseed!

Snapseed‘in yeteneklerine gelmeden önce, iOS ile olan mükemmel uyumundan söz edelim. Snapseed sistemi daha az yoruyor ve böylece uzun süre fotoğraf işleseniz dahi diğer fotoğraf işleme uygulamalarına kıyasla daha az pil harcıyor. Snapseed’in içerisinde yer alan katmanlar (layer), kullanımıyla iPad kullanıcılarını mest ediyor. Peki bu uygulama ile neler yapılır?

Snapseed ile fotoğraflarınızı kırpabilir, düzenleyebilir, temel ve ileri düzey renk ve efekt işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Odaklama noktası ayarlama, organik çerçeve ekleme, vintage efektler verme, fotoğrafı keskinleştirme/bulanıklaştırma gibi işlemler, Snapseed’te emrinize amade.

Twitter, Facebook, Instagram, Flickr ve YouTube entegrasyonları bulunan uygulama, bu sayede işlediğiniz fotoğrafları anında internette paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Ücretsiz olarak gelen uygulamayı burayı tıklayarak satın alabilirsiniz.

:: Fotoğraf uygulamaları ile ilgileniyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iPhoto

 2. SDN Okuru dedi ki:

  iphoto varken bunlarda ne

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Snapseed i tek ***** ayni sekilde.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İpad pad pad pad paadd

 5. SDN Okuru dedi ki:

  snapseed muhteşem bir footğraf uyglaması tavsiye ederım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  iPad 😀

" iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPad için En İyi 4 Fotoğraf Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "