Okunma

iPad’e Pinterest Uygulaması Yakında


13 Mart 2012 Salı 08:30
iPad’e Pinterest Uygulaması Yakında

Tasarımıyla iPad için son derece uygun bir site olan Pinterest’in popülerliği özellikle son aylarda katlanarak artmaya devam ediyor. Pinterest’in kurucularından olan Ben Silbermann da Pinterest’in yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için gözünü mobil cihazlara çevirdi.

Pinterest’in sadece iPhone uygulaması bulunuyor. Silbermann ve ekibi 2 yıllık sosyal imleme sitesinin iPad için özelleştirilmiş uygulamasını için düğmeye bastıklarını ve bu konu üzerinde çalıştıklarını bir röportajda açıkladı.

  

Sadece 20 kişinin çalıştığı Pinterest’in mühendislerinin iOS işletim sistemine yatkın oldukları aşikar. Ancak görünen o ki Android için Pinterest uygulaması için biraz daha beklemek gerekecek. Ayrıca şuan Pinterest ekibinde Android uygulamasını hazırlamak için yeterli donanıma sahip mühendis olup olmadığı da bir soru işareti.

Nasıl para kazanacağı ilk günden benden tartışma konusu olan Pinterest’in iPad hamlesinin arkasında böyle bir amaç yatıp yatmadığı da şimdilik gizemini koruyor. Ancak şunu da kabul etmemiz gerekir ki iPad ve Pinterest birlikte kulağa son derece hoş geliyor.

:: Sizce uygulama önce Android’e mi iPad’e mi yapılmalı?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPad’e Pinterest Uygulaması Yakında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPad’e Pinterest Uygulaması Yakında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPad’e Pinterest Uygulaması Yakında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "