iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı


25 Ekim 2019 Cuma 13:00
iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı

Apple, 10 Eylül günü en yeni iPhone modellerini tanıttıktan kısa süre sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde bu modellerini satışa çıkardı. Satışa çıkan modellerin ilk karnesi de ortaya çıktı. Yapılan bir tüketici araştırması, hangi modellerin ne kadar tercih edildiğini gösterdi. Özellikle iPhone 11 satışları ve iPhone XR satışları raporda dikkat çeken detaylar arasında yer aldı.

iPhone 11 satışları ile ailenin lideri

Consumer Intelligence Research Partners tarafından yapılan bir tüketici araştırması, iPhone alıcılarının yılın üçüncü çeyreğinde hangi modelleri tercih ettiğini ortaya çıkardı. Yeni modellerin satışa çıkması, yılın üçüncü çeyreğinin sonlarına denk gelmesine rağmen tüketicilerin tercihleri dikkat çekti.

Araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 9’u iPhone 11 modelini tercih etti. Yüzde 6’sı tercihini iPhone 11 Pro modelinden yana kullanırken, yüzde 4’ü iPhone 11 Pro Max’i seçti. Üçüncü çeyrekte satışların büyük bir kısmını ise iPhone XR oluşturdu. Tüketicilerin yüzde 36’sı iPhone XR modelini tercih etti.

iPhone XR satışları, iPhone satışlarının neredeyse yarısını oluştursa da iPhone 11 ailesinin satışların yüzde 20’sini oluşturması da yeni model ailesinin geleceği açısından son derece önemli. Çünkü tahminler, çeyreğin son zamanlarına denk gelen modellerin bir sonraki çeyrekte başarısını katlayacağı yönünde. Aynı zamanda, iPhone 11 ailesinin satışlarında iPhone 11’in, satışların yarısını oluşturması da tüketicilerin tercihlerini net bir şekilde ortaya koyuyor.

Araştırmaya göre tüketiciler, iPhone 11 Pro modelleri ve XS ailesi yerine daha uygun fiyatlı olan iPhone 11 ve iPhone XR modellerine yöneliyor. Tahminler ilerleyen zamanda bu eğilimin devam edeceği yönünde.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple huawei’ye iyi reklam yaptı satışı olmayan huawei bir anda satışları patladı.. Huawei kurucusu Ren Zhengfei, yakın zaman önce bir havalimanında güvenlik taramasından geçerken görüntülendi. Dev şirketin kurucusunu gündeme getiren ise bu güvenlik taramasından çantasından bir iPad çıkması oldu. Kendi tablet modellerini üreten ve hatta yakında iPad Pro rakibi güçlü bir model tanıtacak Huawei’nin kurucusu, iPad ile görülünce elbette büyük ses getirdi. Ancak bu durum genel olarak aşırı büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Çünkü Ren Zhengfei Apple’a oldukça yakınlık duyan bir isim. Hatırlarsınız geçtiğimiz dönemde Amerika – Çin arasındaki ticari savaştan ve Huawei’ye yönelik ambargodan dolayı Apple’a bir Çin yasağının gelebileceği konuşulmuştu. Hatta Çin vatandaşları arasında da Huawei’ye destek olmak adına “Apple’ı boykot edelim” tarzında bir söylem yayıldı. O zaman hatırlarsınız bu durum hakkında Ren Zhengfei çok açık ve net bir açıklama yaptı. Önemli isim Çin merkezli bir Apple yasağının olmayacağını, olması halinde de bunu protesto edeceğini söyledi. Zhengfei, “Apple Huawei özelinde benim öğretmenim, alana liderlik yapıyor. Bir öğrenci olarak neden öğretmenime karşı geleyim? ***** demişti.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben XS kullanıyorum mediamarkt ta 11 ile karşılaştırdım bana göre XS daha iyi ama 11 pro bütün telefonları tokatlıyor rakipsiz 👑.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Mersin’de halla 128 GB yok ön sipariş verdim bekliyoruz

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Allah cc başka dert vermesin brom. inşallah tez zamanda gelir.

" iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 11 ailesinin ilk karnesi ortaya çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!