Okunma

iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha


06 Ağustos 2019 Salı 15:00
iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha

Apple’ın iPhone ile ilgili duyuruları klasikleşmiş halde Eylül ayının ortasından önce yapılıyor ve ortalama bir-iki hafta sonra piyasaya sürülüyor. Yeni iPhone ailesi için geri sayım devam ederken,  Japonya merkezli telekomünikasyon şirketi Softbank’ın tepesindeki isim Ken Miyauchi iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir öngörüde bulundu.

iPhone 11 tanıtım tarihi

iPhone 11 20 Eylül’de tanıtılabilir

Hafta başında gerçekleşen bir yatırımcı konferansında Miyauchi, 1 Ekim’de yürürlüğe gireceği açıklanan yeni Telekomünikasyon İş Kanunu çerçevesinde Softbank’ın iPhone 11 lansmanıyla ilgili planlarını da açıkladı. İlgili yasanın iPhone tanıtımından 10 gün sonra yürürlüğe gireceğini söyleyen Softbank başkanı, iPhone 11‘in 20 Eylül‘de tanıtılacağını belirtti. Bu açıklama, Apple’ın genel tanıtım tarihleriyle de tutarlılık gösteriyor.
iPhone tanıtımları genel olarak eylül ayının ikinci haftasındaki salı ya da çarşamba gününde gerçekleştiriliyor ve tanıtım haftasındaki Cuma günü ön siparişe açılıyor. Ancak 2019 yılındaki Eylül ayının ikinci haftasındaki günler 10-11 Eylül tarihlerine denk geliyor. 11 Eylül saldırılarının yıl dönümünde Apple’ın iPhone 11 tanıtımını gerçekleştirmeyeceği öngörülüyor.  Miyauchi’nin açıklamaları ve klasikleşen zaman diliminin 11 Eylül’e denk gelmesi düşünüldüğünde bütün açıklamalar birbiri ile örtüşüyor diyebiliriz.
Yine de tanıtım ile ilgili resmi açıklamayı beklemekte fayda var. Apple’ın iPhone 11 ve diğer yenilikleriyle ilgili tanıtım programını Ağustos ayının son haftasında resmi olarak duyurması bekleniyor.yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha”

 1. Anonim dedi ki:

  İPhone farklı bir strateji, farklı yenilikler yapmadığı sürece kendi sonunu hazırlıyor bence,hep aynı menü hep aynı sistem aynı tasarım aynı görüntü nereye kadar devam edecek, çok kişi Apple dan Samsunga geçmeye başladı,yenilikçi olmazsanız kaybetmeye mahkumsunuz. (örnek :Nokia)

  1. Anonim dedi ki:

   Apple bu kafayla 2020’yi çıkaramaz demedi demeyin aha buraya yazıyorum. Sonu Nokia gibi olacak

 2. Haydar dedi ki:

  Aynen

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Apple sabit olarak yine 12 Eylül yapar görürsünüz

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ya bu İOS 13 ne zaman gelecek önemli olan o artık gelsinde kullanalım ya

  1. Yiğit Can Polat dedi ki:

   iPhone tanıtımından sonra desteklenen tüm cihazlar için güncelleme yayınlanacaktır.

" iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 11 tanıtım tarihi ile ilgili bir iddia daha ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "