iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü


06 Kasım 2020 Cuma 07:00
iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü

iPhone 12 için hazırlanan ve 5G desteği sağlayan Qualcomm imzalı yonga setleri gündeme damgasını vurdu. Zira Snapdragon işlemcileri ile tanınan Amerikan donanım şirketinin en son yayımladığı gelir raporundaki veriler son derece olumlu.

Mali yılı 27 Eylül 2020 tarihinde sona eren 35 yıllık firmanın Temmuz 2020 – Eylül 2020 döneminde elde ettiği başarı, Qualcomm’un hem aylık bazda hem de yıllık bazda kâr ettiğini gösteriyor. Bu başarıya yonga seti satışlarındaki artışlar eşlik ediyor.

iPhone 12 5G desteği ile Qualcomm’un yüzünü güldürdü

Apple’a destek veren bu şirketin son mali çeyrekte kablosuz veri bağlantısının kullanılmasına olanak tanıyan 162 milyon adet yonga sattığı öğrenildi. Qualcomm, 5G tabanlı yonga seti satışlarının 4.59 milyar dolar gelir sağlayacağını öngörüyordu lakin bu satışlardan elde edilen gelir 4.97 milyar dolar oldu. Bu gelirin son mali çeyreğe ait olduğunu belirtelim.

Qualcomm İcra Kurulu Başkanı Steve Mollenkopf, hâlihazırda kurulan ortaklıkların bu gelirin elde edilmesinde büyük bir rol oynadığını söyledi. Deneyimli yönetici, Qualcomm’un yeni müşteriler ile de anlaştığını ancak bu müşterilerden gelen gelirlerin ufak çaplı olduğunu belirtti.

iPhone 12 5G desteği

2020 yılında 5G tabanlı yonga setleri için yapılan toplam sevkiyat sayısının 175 milyon ila 225 milyon arasında olacağı söyleniyor. Bu sayının 2021 yılında 500 milyona çıkması bekleniyor. Apple, iPhone 12 serisinin 5G teknolojisini Qualcomm’a emanet etmişti.

Tim Cook’un önderliğinde ilerleyen bu şirketin verdiği siparişler, Qualcomm’un gelirlerini ve net kârlarını son derece yükseltti. Yukarıdaki tabloda Qualcomm’un dönemsel gelirlerini görüyoruz. Hatırlanacağı üzere Apple ile Qualcomm’un arası pek iyi değildi ancak bu anlaşmazlığa bir son verildi.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12, Qualcomm’un yüzünü güldürdü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!