iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!


05 Haziran 2020 Cuma 15:30
iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone modelleri hakkında her geçen gün farklı bir bilgi daha ortaya çıkmaya devam ediyor. Son bilgiler ise iPhone 12 çıkış tarihi konusunda bir araya geldi. Beklenen gecikmenin detayları bir yana, Apple’ın bu yıl iPhone 12 ile izleyeceği strateji hakkında da önemli iddialar ortaya çıkmış oldu.

iPhone 12 çıkış tarihi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Bloomberg tarafından iPhone tedarik zincirinden alınan bilgilere göre Apple’ın iPhone 12 modelini 2020’nin son çeyreğinden önce satışa çıkarması çok da mümkün görünmüyor. Bunun temel sebebi olarak pandemi sürecinin üretim tarafında oluşturduğu negatif etkiler gösteriliyor. Apple’a bileşen tedariği yapan Broadcom firmasının CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre tamamıyla bir gecikme olmaması da gündemde.

iPhone 12 çıkış tarihi

Üretimin kesilmesinin söz konusu olmadığı, ancak iPhone modellerinin yıllık üretimleri gibi geniş çaplı bir üretimin yıl sonuna kadar toplarlanamayacağı ifade ediliyor.

Bu sorun karşısında Apple’ın izleyeceği stratejinin ise 2018 yılındaki ile benzer olacağı yönünde yeni iddialar gündemde. Hatırlatmak gerekirse Apple, 2018 yılının eylül ayında yeni iPhone XS ve iPhone XS Max modellerini resmi olarak duyurmuştu. Daha sonrasında ise Ekim 2018’de iPhone XR modeli tanıtılmıştı.

Bu da hem talepleri hem de üretimi farklı tarihlere geçiştiren bir strateji olarak kendini göstermişti. Apple’ın bu yıl da ikiden daha fazla iPhone 12 modeli tanıtması beklendiği hesaba katıldığında, ilk modellerin eylül ayında tanıtılması, sonraki modellerin ise ekim ya da kasım ayında tanıtılması gündemde olabilir. Bu durumda iPhone 12 çıkış tarihi, aslında pandemi öncesi beklendiği gibi eylül ayında gerçekleşmiş olabiliyor.

iPhone 12 siparişleri daha uzun bir süreye yayılabilir

Bir başka iddia ise üretim sürecindeki bu aksaklıklardan dolayı Apple’ın yeni iPhone modelini eylül ayında duyurması, ancak sipariş tarihlerini beklenenden daha gecikmeli yapması yönünde beliriyor. Normal süreçte Apple, yeni iPhone modellerini taanıttıktan sonra ön sipariş ile yaklaşık 1 aylık bir sürede ilk teslimatları tamamlıyor. Bu süre ülkelere göre daha da uzayabiliyor.

Nitekim şimdi de iPhone 12 tanıtım tarihi ile teslimat tarihi arasındaki sürenin uzatılabileceği iddiaları mevcut. Buna bir de iki farklı tarihte yapılacak farklı cihaz tanıtımları eklendiğinde, Apple’ın daha önceki yıllarla benzer bir strateji ile pandemi gecikmesini en az kayıpla atlatmayı planladığını söylemek mümkün olabiliyor.

İlerleyen günlerde Apple’ın yeni modelleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam edecektir. Nitekim özellikle çıkış tarihi konusundaki bu bilinmezlik, giderecek daha net bir hale gelmeye başlayacak gibi görünüyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?