iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!


05 Haziran 2020 Cuma 15:30
iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar!

Apple’ın bu yıl duyuracağı yeni iPhone modelleri hakkında her geçen gün farklı bir bilgi daha ortaya çıkmaya devam ediyor. Son bilgiler ise iPhone 12 çıkış tarihi konusunda bir araya geldi. Beklenen gecikmenin detayları bir yana, Apple’ın bu yıl iPhone 12 ile izleyeceği strateji hakkında da önemli iddialar ortaya çıkmış oldu.

iPhone 12 çıkış tarihi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı

Bloomberg tarafından iPhone tedarik zincirinden alınan bilgilere göre Apple’ın iPhone 12 modelini 2020’nin son çeyreğinden önce satışa çıkarması çok da mümkün görünmüyor. Bunun temel sebebi olarak pandemi sürecinin üretim tarafında oluşturduğu negatif etkiler gösteriliyor. Apple’a bileşen tedariği yapan Broadcom firmasının CEO’su tarafından yapılan açıklamaya göre tamamıyla bir gecikme olmaması da gündemde.

iPhone 12 çıkış tarihi

Üretimin kesilmesinin söz konusu olmadığı, ancak iPhone modellerinin yıllık üretimleri gibi geniş çaplı bir üretimin yıl sonuna kadar toplarlanamayacağı ifade ediliyor.

Bu sorun karşısında Apple’ın izleyeceği stratejinin ise 2018 yılındaki ile benzer olacağı yönünde yeni iddialar gündemde. Hatırlatmak gerekirse Apple, 2018 yılının eylül ayında yeni iPhone XS ve iPhone XS Max modellerini resmi olarak duyurmuştu. Daha sonrasında ise Ekim 2018’de iPhone XR modeli tanıtılmıştı.

Bu da hem talepleri hem de üretimi farklı tarihlere geçiştiren bir strateji olarak kendini göstermişti. Apple’ın bu yıl da ikiden daha fazla iPhone 12 modeli tanıtması beklendiği hesaba katıldığında, ilk modellerin eylül ayında tanıtılması, sonraki modellerin ise ekim ya da kasım ayında tanıtılması gündemde olabilir. Bu durumda iPhone 12 çıkış tarihi, aslında pandemi öncesi beklendiği gibi eylül ayında gerçekleşmiş olabiliyor.

iPhone 12 siparişleri daha uzun bir süreye yayılabilir

Bir başka iddia ise üretim sürecindeki bu aksaklıklardan dolayı Apple’ın yeni iPhone modelini eylül ayında duyurması, ancak sipariş tarihlerini beklenenden daha gecikmeli yapması yönünde beliriyor. Normal süreçte Apple, yeni iPhone modellerini taanıttıktan sonra ön sipariş ile yaklaşık 1 aylık bir sürede ilk teslimatları tamamlıyor. Bu süre ülkelere göre daha da uzayabiliyor.

Nitekim şimdi de iPhone 12 tanıtım tarihi ile teslimat tarihi arasındaki sürenin uzatılabileceği iddiaları mevcut. Buna bir de iki farklı tarihte yapılacak farklı cihaz tanıtımları eklendiğinde, Apple’ın daha önceki yıllarla benzer bir strateji ile pandemi gecikmesini en az kayıpla atlatmayı planladığını söylemek mümkün olabiliyor.

İlerleyen günlerde Apple’ın yeni modelleri ile ilgili bilgiler gelmeye devam edecektir. Nitekim özellikle çıkış tarihi konusundaki bu bilinmezlik, giderecek daha net bir hale gelmeye başlayacak gibi görünüyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12 neden gecikecek? İşte detaylar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)