iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti sızdırıldı!


07 Eylül 2020 Pazartesi 08:00
iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti sızdırıldı!

iPhone 12 için üretilen manyetik kablosuz şarj aleti ortaya çıktı. 5G tabanlı ilk modelini bu hafta piyasaya sürmeye hazırlanan Apple, bir iddiaya göre, mıknatıs ile donatılan bir aleti bir kılıf şeklinde tasarladı ve iPhone 12’nin arkasına monte etti.

Bu kılıfın aynı zamanda koruyucu bir özelliğe de sahip olduğu belirtildi. Yeni iPhone modelinin arkasında küçük mıknatısların oluşturduğu bir daire yer alıyor. Manyetik kablosuz şarj kılıfında 36 adet mıknatıs parçası bulunuyor. AirTags aksesuarı da manyetik bir yapıdan beslenecek.

Apple’ın bu ürünü eşyalarını sıkça kaybeden kullanıcılar için tasarlandı. Ayrıca sızdırılan görüntülerde ABD merkezli şirketin yeni nesil kablosuz iletişim teknolojisini (NFC) görüyoruz. Bu teknoloji, elastik bir devre kartı ve bir bobin aracılığıyla iPhone 12’ye aktarılacak.

iPhone 12 manyetik kablosuz şarj aleti ile gündemde

Gündeme damgasını vuran bu mıknatıslı aksesuarın hem bir koruyucu kılıf olarak hem de bir şarj aleti olarak kullanılabilme ihtimalî birçok kişinin ilgisini çekti. Çin’in en yaygın sosyal medya platformlarından bir tanesi olan Weibo’da ortalık karıştı.

Bir Weibo kullanıcısı, bu aksesuarın bir fotoğrafta ortaya çıktığını ve bu fotoğrafta bir QR kodunun yer aldığını iddia etti. Kendisinin ifadesine göre bu fotoğraftaki QR kodunda iPhone’un Apple tarafından California’da tasarlandığı ve Çin’de montajlandığı yazıyor.

iPhone 12 manyetik kablosuz şarj aleti

Aynı kullanıcı bu projenin iptal edilen AirPower projesinin yerine hazırlandığını söyledi. Buna ek olarak Apple’ın yeni bir şarj aksesuarı için patent başvurusu yaptığı aktarıldı.

Alınan diğer bir bilgiye göre mevzubahis olan bu manyetik kablosuz şarj kılıfı 15W’lık bir güç kaynağı sayesinde hayat bulabilir ancak güç kaynağının kapasitesi daha da az olabilir. Zira henüz Apple cephesinden ilgili konu hakkında herhangi bir açıklama gelmedi.

iPhone 12 manyetik kablosuz şarj aleti

iPhone 12 ailesini hem manyetik kablosuz şarj kılıfı olarak da adlandırabileceğimiz bu aksesuarın hem de 20W kablolu hızlı şarj teknolojisinin destekleyeceği konuşuluyor. Bu bilgilerin doğrulanması için elbette Apple’ın düzenleyeceği etkinlikleri beklemeliyiz.

Son olarak kısa bir süre önce iPhone 12 ailesinin çıkış tarihi hakkında kullanıcıları üzen bir haber almıştık ve bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz ilgili habere aşağıdaki bağlantı adresinden ulaşabilirsiniz. Söz konusu olan bu şarj hakkında neler düşünüyorsunuz?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti sızdırıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti sızdırıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12’nin manyetik kablosuz şarj aleti sızdırıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!