iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia


09 Ağustos 2020 Pazar 08:00
iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia

Son günlerde iPhone 12 ile meşgul olan Apple’ın navigasyon sistemi konusunda yeni arayışlar içerisine girdiği belirtildi. Çin ile pek fazla anlaşamayan Apple, aradaki bu soğukluğu BeiDou yazılımı ile yok edebilir.

iPhone 12 navigasyon konusunda BeiDou ile anlaşabilir

Çin’in yasal düzenlemeleri ve ABD’nin Çin ile olan yasal ve politik sorunları Apple’ı oldukça etkiliyor. Bu bağlamda Çin’in popüler navigasyon sistemi BeiDou, iPhone modellerinde kullanılamıyor.

Çin Uydu ve Navigasyon Ofisi Direktörü Ran Chengqi, Apple’ın BeiDou’yu er ya da geç kullanacağını iddia etti. Ayrıca BeiDou’da da basın sözcüsü unvanı ile görev alan Chengqi’nin bu iddiası Apple’a yakın olan kaynaklar tarafından doğrulandı.

iPhone 12 navigasyon

Ayrıca bu kaynaklar Apple’ın şu anda iPhone 12 serisini performans konusunda test ettiğini ve tespit edilen yazılımsal hataları ortadan kaldırmaya çalışmak ile uğraştığını öne sürdü. Milyonlarca Çinli kullanıcı, iPhone modellerinin BeiDou’yu kullanamamasından şikayetçi.

iPhone 11 Pro Max modeline baktığımızda bile 1 adet navigasyon sistemi görüyoruz. Buna ek olarak kendisinde A-GPS, GLONASS, GALILEIO ve QZSS özellikleri de mevcut.

iPhone 12 BeiDou

BeiDou’nun 200’den fazla ülkede kullanıldığını ve 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunu belirtelim. Günlük 200 milyon oturuma ev sahipliği yapan bu sistem, Asya – Pasifik bölgesinde sıkça kullanılıyor.

Bu bölgede Hindistan, Endonezya, Pakistan, Çin, Bangladeş, Rusya, Japonya, Filipinler, Vietnam, Tayland, Myanmar, Güney Kore, Malezya, Avustralya, Tayvan, Singapur ve Yeni Zelanda gibi ülkeler yer alıyor. Sizce iPhone 12 ve BeiDou bir araya gelecek mi?
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12 için 100 milyon kullanıcıyı kapsayan iddia ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video) Yazılım hakkında en fazla merak edilen sorular (Video)
  2. 2 Asus ROG Strix Scar 17 inceleme! Asus ROG Strix Scar 17 inceleme!
  3. 3 SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası! SDN ofisinde büyük iddialı PES 2021 turnuvası!
  4. 4 Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır? Araç kasko yenileme işlemi, telefondan nasıl yapılır?
  5. 5 Apple için özel olarak üretilen kol inceleme! Apple için özel olarak üretilen kol inceleme!
  6. 6 İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video! İndirimleri nasıl kazanıyoruz? Ofis içi video!
  7. 7 Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz? Instagram gizli hesaplarını nasıl görebiliriz?
  8. 8 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu? 39 TL'ye kablosuz hoparlör aldık, ne oldu?
  9. 9 PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor? PlayStation 5 çıkış tarihi! Bizi neler bekliyor?
  10. 10 Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti! Sadece 8 dakikada Apple etkinliği özeti!