iPhone 12 özellikleri beklendiği gibi olmayabilir


18 Haziran 2020 Perşembe 14:45
iPhone 12 özellikleri beklendiği gibi olmayabilir

Apple’ın kısa bir süre sonra tanıtması beklenen yeni iPhone 12 özellikleri ile ilgili son dönemlerde gelen somut sızıntı bilgiler artış göstermeye başladı. Son olarak da şimdiye kadar konuşulan bazı özelliklerin, beklendiği gibi olmayabileceği gündeme geldi. Bu bağlamda ekran çentiği ve arka kamera konusunda beklentiler değişebilir.

iPhone 12 özellikleri arasında yeni ekran çentiği olmayacak

Son olarak sızdırılan CAD çizimleri ile birlikte 3 farklı iPhone 12 modeli ortaya çıkıyor. Bu modellerde dikkat çeken ilk detay, ekran çentiği oluyor. Anlaşıldığı kadarı ile iPhone 12 ekran çentiği, iPhone X modelinden bu yana kullanıldığı gibi devam edecek. Hatırlatmak gerekirse uzun bir süredir gelen bilgiler, Apple’ın iPhone 12 modeli ile birlikte ekran çentiğini daha ince bir hale getireceği yönünde bir araya geliyordu.

iPhone 12 özellikleri

Şimdi ise bu konuda herhangi bir değişiklik yapılmaması gündeme gelmiş oldu. Bununla birlikte ekran teknolojisi tarafında da dikkat çeken bir değişiklik yapılmayacak gibi görünüyor.

Bir önemli yeni iddia ise LiDAR tarayıcı konusunda oldu. Hatırlatmak gerekirse yeni iPad Pro modelinde LiDAR tarayıcı kullanılmaya başlanmıştı. Bunun ardından iPhone 12 özellikleri hakkında gelen bilgiler arasına LiDAR tarayıcı da dahil olmuştu. Şimdi ise Apple’ın, iPhone tarafındaki LiDAR tarayıcı özelliğinde de bir kısıtlamaya gideceği ifade ediliyor.

Buna göre Apple, LiDAR tarayıcı özelliğini sadece iPhone 12‌ Pro Max olarak isimlendirilmesi beklenen model ile kullanıcılara ulaştıracak. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde bu özellik yer almayacak. Bu noktada iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri arasındaki arka kamera kısıtlamasına benzer bir durum söz konusu olabilir.

Ek bir bilgi de bahsi geçen iPhone 12 Pro Max modelinin ekran büyüklüğünün 6.7 inç seviyesi olacağı yönünde. Diğer modellerde ise 5.7 inç ve 6.1 inç büyüklüğünde ekran boyutu yer alması bekleniyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
33 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Apple’dan şaşırtıcı bir şey beklemiyoruz artık. Bizi anca bir şeyleri paraya döken politikasıyla şaşırtabilir.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

iyide o kadar para istiyor ki şaşırmıyoruz. ücretsiz derse şaşırırız

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Git 12 bine android al mal

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

12 bin verecek olduktan sonra Android almanın ne anlamı var mal

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

12 bine niye Android alayım o kadar para verecek olduktan sonra iPhone alırım sığır.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Diğer markalar bir şaşırtıyorki anlatamam objektif olun azcık

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kısıtlı ve yarımyamalak İşletim sistemli cihazlar buna karşılık pahalı
Android tarafta ise çok özgür çok esnek ama son yıllarda aşırı derecede pahalılaştı ve aşırı derecede model çeşidi bezdirdi
Sonuç olarak elimdeki cihaz ölene kadar değiştirmem bu da 5 yıl ve üzeri demek

kağan
kağan
6 ay önce

Yarım yamalak işletim sistemi?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce
Yanıtla  kağan

ne alaka bezdirmesi kardeşim adamlar sen istediğin özellikte veya bütçene uygun telefon seç diye bolca her kategoride telefon çıkarıyor. her kesime hitap ediyor. fakiri memuru zengini her kademe için bolca model var. önemli olan kendine uygun ve doğru cihazı seçmek. önerim aradan iki yıl geçse bile android amiral gemileri alınabilir. örneğin s9 serisi önümüzdeki sene bile alınsa özellikleri ile 4-5 sene götürecek bir telefon . çünkü amiral özellikleri ile donatıldı. aynı şekilde s10 olsun s20 olsun önğmğzdeki 3-4 sene boyunca satın alınılıp 4-5 sende onlar kullanılabilir. hatta amiral gemisi cihazlar 6 sene üstünü bile görebilir. aşırı pahalılık yok özelliğe göre fiyat var. örneğin 64 gb lik bir android telefon apple gibi 12 bin tl ye satılmaz. 12 bin tl ye bu sene çıkan tüm amiral gemisi özelliklerine sahip olabilirsiniz. ayrıca apple ın android platformdan aldığı özellikleri 4 senede anca telefonunuza eklemesi gibi bir süre beklemezsiniz. kamera konusunda şu anda iphonelar s20 veya huawei serisinden daha güzel çekiyor diyemezsiniz.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

S9 bırak note 8 bile hala çok iyi bir telefon

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Bu iğrenç çektikten kurtulamadik

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Iphone belli yönlerde kendini geliştirmiyor bilerek yani istese o çektiği ıphone x den sonraki modelde küçükte bilirdi ama yapmadı ve çok kötü bir hoşgörünüz var bu sin çıkardığı telefonlar da

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Çektik değil o çentik. Bir de sensörleri çok fazla. 7 tane falan şey sığdırmış içine geliştirmemekle ilgisi yok yani. Zaten SE Plus çentiksiz gelecek True Tone sensörü mü ne varmış onunla ilgiliymiş galiba onlar olmayınca çentik de olmayacak. 😀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

2 seneye çöp o telefon. Seneye güncelleme gelmeyecek. 😀 Ya bırakın şu 64 GB muhabbetini. 😀 Adamlar 512 GB’lık modeli de satıyor S20 Ultra 5G’den daha ucuza hem de. Depolamayı amiral gemisi özelliğinden saymak. Valla iyi kafaymış. 😀 Ya yürü git. Apple hangi Android özelliğini 4 senede anca telefonlarına ekliyormuş? Android, iOS’u takip ediyor. Tey teyy. Cahilliğe gel. 😀 Diyemeyiz çünkü daha iPhone 12ler gelmedi. iPhone 12ler gelsin tekrar görüşelim. 😀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kısıtlı ve yarım yamalak? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Aynen. Sırf belli başlı özellikleri açmak için TIPKI Android’de root atman gibi iOS’ta da jailbreak atmak zorunda olman onu kısıtlı, Android gibi kasmaması falan da yarım yamalak yapıyor anlıyorum. 😀

Model çeşidi niye bezdirsin kardeşim? Piyasada 2-3 tane model olsun da rekabet mi azalsın? Ne güzel işte bir sürü telefon var, izle testleri hangisi en iyisiyse onu seç. Ya da uğraşmak istemiyorsan bilenlere, test videoları izleyenlere sor. Ne güzel işte Çinli firmalar geldi rekabeti alevlendirdi. 😀 Ama işin kötüsü kamera performansını artırıp bir de en iyi donanımı amiral gemilerine koymaya başladılar. Eskiden de bu böyleydi ama fiyatlar aldı başını gitti. 😀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

2 yılda çöpe dönen android cihaz yerine uygun fiyatlı bir ios cihaz alıp uzun süre kullanmak daha mantıklı…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

gel kanıtla lütfen çöpe döndüğünü şuan 6.senem. full ayarlarda 60 fps stabil pubg oynayabiliyorum.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kardeşim 2 haftaya bile çöp oluyor. Hangi cihazı aldın 2014’te de PUBG’yi 60 FPS oynuyorsun? Yeme beni Asuman. 😀 Çöpe dönmesinden kastı güncelleme almıyor ve telefonlar çöpe dönüyor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Birde 60 fps oynuyormuş 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

ayrıca iphone lar ın kategorisi amiral gemisi o yüzden amiral gemileri ile karşılaştır. örneğin iphone 6 6s serisi şu an tercih edilmezken s7 serisini tercih eden kullanıcılar var. ayrıca iphone alıp her özelliği kısıtlı para isteyen bir cihaz alacağıma 3000 tl ye orta seviye alırım 5 sene kullanırım. bana orta seviye cihazı 5 sene kullanamazsın diyen varsa buyursun burdayım.hangi android sahibine sorarsanız telefonunu en az 4-6 sene kadar gittiğini söyler.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kardeşim iPhone 6 serisi 2015’te çıkmış bir seri S7 2016’da çıkmış bir telefon. Aynı senede çıkan telefonları kıyaslayacaksın. Çıktığı aya bakmayacaksın. Her ne kadar iPhoneların kategorisi amiral gemisi olsa bile -ki amiral gemisi sadece en üst modelleri kapsar, hepsi amiral gemisi değildir- iPhonelar’ı amiral gemileriyle kıyasladığımız gibi iPhone her zaman yıl sonunda çıkarıyor telefonlarını. Yani Android kanadında yıl başında Qualcomm’un geliştirdiği işlemcili telefonlar piyasaya sürülüp bir sonraki yılın başına kadar Qualcomm yeni işlemciler üzerinde çalışırken iPhone’un bütün sene boyunca geliştirdiği donanıma ancak yıl sonunda ulaşabilirsin. Hangi özelliği kısıtlı kardeşim? Jailbreak yap rom at kullan. Android’e gelince her türlü root atıyorsun iPhone’a gelince kosotlo. Yok öyle dünya. Android’in de belli başlı kısıtlamaları var. 3000 liralık orta seviye telefonu sen kusura bakma ama NAH 5 sene kullanırsın. 😀 2 senede çöp olur o telefon. Ha kullanırsın ama nasıl kullanırsın gerisini sen düşün. Onun yerine git SE veya en olmadı 2. el bi 8 Plus falan al 5 sene sıkıntısız, kasmasız kullan. Özellik dediğiniz de ahım şahım bir şey olsa anasını satayım yok ikon, yok tema. Çok lazımdı. Kardeşim bak ben XZ’yi 2500 liradan aldım zamanında. Telefon 2 haftada yavaşladı bak 2 ay değil 2 hafta. Format atıyorum geçmiyor yavaşlık sen bana daha ne anlatıyorsun? Ve bu orta seviye falan değil üst seviye telefondu sadece amiral gemisi değildi. Noldu şu an Android 8 üzerini bile almıyor nereye 4-6 sene gidiyor? Sen iPhone mu sandın bunu? 😀 Hayır yani iPhone bile 7 sene gidiyor maksimum, batarya falan değişiyorsun. Android istediği kadar kendini geliştirsin, sıkıntılı bir işletim sistemi. iOS gibi native desteği yok. Ha gitmekten kasıt telefon açılmayana kadarsa eyvallah gider. Ama o süre boyunca ne çileler çekersin artık Allah bilir. 😀

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

SE harici uygun fiyatlı bulamazsın. 11 falan da çok pahalıydı gayet. 12 daha da pahalı olur.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

iPhone pahalı ise içinde Google Harita, Gmail, Chrome bile olmayan ve yasal olarak yüklenemeyen 13000 TL lik huawei cihaz nedir?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

yasal olarak yasak değil. sadece önyüklü olarak gelmiyor. önceden facebook ve whatsap telefonda önyüklü gelmiyordu play store dan indiriyorduk şimdi ise sisteme gömülü geliyor nerdeyse. huawei in o telefonu pahalı değil. asıl pahalı olan 64 gb lik modeli 12 bin tl ye satan apple.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

😀 64 GB ne alaka olm ya kameraları karşılaştır. 😛 Sanki 4K resim, video dolduracan telefonu full. 1000 tane oyun falan. 64 GB neyine yetmiyor?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

hani 5.4 incti iphone 12 de boyle olacakti yazik oldu ya almaktan vazgectim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

0.3 inch daha büyük işte? Daha iyi değil mi? 😀

apple pahalı fakat servis veriyor
apple pahalı fakat servis veriyor
6 ay önce

bende şuan xr var ve ileriki zamanda yeni bi cihaz alma gibi bir planım yok ve herkes apple çok pahalı ve yeni telefonlarında elle tutulur yenilik yok diyo ama şöyle düşünün apple her sene yeni bir işlemciyle çıkıyor ve bu işlemciler sizi 5 sene götürüyor gel gelelim android cephesi de artık ucuz değil ve yeni özelliklerle gelsede en fazla 2 sene servis güncelleme desteği verip sonra cihazı kaderine bırakı***** ki o gelen çoğu özelliğide çocunuz kullanmıyosunuz örn ekstra zoom özelliği kaç kişi bi fotoğrafa 100 kez zoom yapma gereği duyar ki?ya da 120 hz ekran yenileme hızı gerekli mi?sırf bunun için android telefonların fiyatları şiş***** 120 hz ekran yenileme hızı benim iphone xr ımda da var ama gerekli mi hayır olmasa da olur tabi karar ***** ios la androidi birbirinden fiyatları değil birinin kapalı kutu olması diğerinin daha özgür olması ayırıyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Androidler de her sene yeni işlemciyle hatta 2 tane işlemciyle çıkıyor. 😀 Aynen 120 Hz nedir sanki anasını satayım mousetaki reaksiyonu gösterebileceksin telefonda shooterlarda.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

iOSla Android’i birbirinden birinin stabil olması öbürünün de kasması ayırıyor. 😛

Hasansaylik
Hasansaylik
6 ay önce

İphone 12 , çentik ve tasarım olarak 11 ile aynı olacaktır 13 numarası uğursuz belki o zaman tamamen yeni bir tasarım ve versiyona geçebilirler ama şu aşamadan zaten çok zor.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce
Yanıtla  Hasansaylik

Uğursuz derken? :DDDDDDDDD Sen gerçekten böyle hurafelere inanıyor musun?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Kendisi kaybeder bütün reklamlarda küçük çentik diye gösterildi çıkmasına 3 ay kala küçük çentik yapmaktan vazgeçtik derlerse Huawei ve Samsung bu işten ciddi yarar sağlar aynı tasarım fikri iphonenin imajını çizer!!!

" iPhone 12 özellikleri beklendiği gibi olmayabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 12 özellikleri beklendiği gibi olmayabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 12 özellikleri beklendiği gibi olmayabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)