Okunma

iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da


05 Aralık 2012 Çarşamba 06:45
iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da

2011 yılında aramızdan ayrılan Steve Jobs‘ın tasarımında önemli rol oynadığı düşünülen iPhone 4 ve iPad 2‘nin tasarım patentleri sonunda Apple‘ın eline geçti.

Hatırlarsanız iPhone 4, iPhone ailesine yepyeni ve çığır açan bir tasarım getirmişti. Bunun en önemli sebebi de telefonun yan taraflarını saran antenin telefonun dış kısmında metal görünümle yer alıyor olmasıydı.

Tabii o dönem telefonu sol elle kullananların telefon görüşmeleri sırasında sıkıntılar yaşadığı ve elin anten üzerinde yer alması nedeniyle sinyal gücünde büyük bir azalma olduğu iddiaları ortaya atılmış, Apple ise bu sorunun varığını tamamen inkar etmişti.

Ardından sebebi bilinmeyen(!) bir şekilde tüm kullanıcılara ücretsiz olarak plastik koruyucu kılıflar dağıtmıştı. Bu kılıflar sayesinde insan eli ile antenin teması kesilmiş, bu da sinyal gücü azalmalarının önüne geçmişti.

Apple bu iki cihazın tasarımlarının dışında, iPad için üretilen Smart Cover ve Macbook için piyasaya sürülen MagSafe ürünlerinin de tasarımlarını patentlemeyi başardı.

Alınan bu patentlerin Apple‘ın güncel anlamda pek bir işine yaramayacağı düşünülse de, Samsung‘a karşı yürütülen operasyon ve patent davaları sırasında firmanın portfolyosunu güçlendireceğini göz ardı etmemek gerek.

:: iPhone 4’ün tasarımı hoşunuza gidiyor mu?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Hayır

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Htc de değilmiydi ?

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Ben Sonyde sanıyordum çok şaşırdım şu an.

" iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 4 ve iPad 2’nin Patenti Apple’da ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "