Okunma

iPhone 4 ve iPad İçin HDMI


29 Aralık 2010 Çarşamba 10:01
iPhone 4 ve iPad İçin HDMI

Apple’ın piyasaya sürdüğü ürünlerin etkileyici özelliklere sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek fakat bu cihazların çok önemli bazı eksiklikleri de yok değil. (Daha İyi Çeken Apple’lar Yolda)

Bu eksiklikler genelde cihazlarda bulunan giriş çıkışlar ve çeşitli yazılımlara destek verilmemesi konusunda karşımıza çıkıyor.

iPad üzerinde USB girişi olmaması ya da Apple ürünlerinin Flash içerik desteği sunmaması bunlar arasında gösterilebilir.

Bu eksikliklerin bazıları daha sonra üçüncü parti şirketler tarafından piyasaya sürülen cihazlarla giderilebiliyor.

iPhone 4 HDMI adaptörünün fiyatı 73 $ olacak

HDMI Adaptörü

Bunlara son örnek ise Sanwa adlı firmanın ürettiği HDMI adaptörü. iPhone 4 ve iPad üzerindeki 30-pin girişine bağlanan bu adaptörün diğer ucunda HDMI çıkışı yer alıyor.

Bu sayede iPhone 4 ve iPad üzerinden aktarılan 720p çözünürlükteki videoları, fotoğrafları ve sunumları HDMI destekli bir TV ya da monitörden izleyebilmek mümkün olacak. Adaptörün sadece iPhone 4 ve iPad ile uyumlu olduğu belirtiliyor.

İlk olarak Japonya’da 73 $‘lık fiyatla piyasaya sürülecek ürünün dünyanın geri kalanına ne zaman yayılacağı ise henüz bilinmiyor.

:: Böyle bir adaptöre ihtiyacınız var mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone 4 ve iPad İçin HDMI konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 4 ve iPad İçin HDMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 4 ve iPad İçin HDMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "