Okunma

iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti


21 Temmuz 2009 Salı 12:09
iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti

Foxconn bünyesinde çalışan Sun Danyong adlı kişi kendisine emanet edilen iPhone 4G prototipini kaybettikten kısa bir süre sonra intihar etti. 25 yaşındaki Danyong, şirketin ürün iletişimi bölümünde çalışıyordu ve görebi Foxconn ile Apple arasındaki prototip alışverişini düzenlemekti.

iPhone 4G prototipini kaybettikten sonra bunu Foxconn ve Apple yetkililerine bildiren Danyong daha sonra bunu yaptığına pişman oldu. Foxconn yetkilileri tarafından evi izinsiz bir şekilde aranan adam daha sonra alıkonularak, fiziksel şiddete maruz kalıp sorgulandı. Daha sonra serbest bırakılan Danyong gece evinin camından atlayarak intihar etti.

İlk iPhone prototipi

Yaşanan bu olay Apple’ın gizlilik konusunda üretici firmalara ne derece baskı yaptığının bir kanıtı olarak yorumlanıyor. En ufak bir bilgi sızdırılması durumunda bile üretici firmalara zor anlar yaşatan Apple, dolayısıyla böyle olayların yaşanmasına da zemin hazırlamış oluyor. Apple’ın daha önceleri, bilgi sızdıran üretici firmalar ile anlaşmasını iptal ettiğine tanık olmuştuk. Foxconn’un da bu durumdan çekinerek böyle korkunç bir davranışta bulunması ise gerçekten kabul edilemez.

:: iPhone 4G insan hayatından daha mı değerli?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  adam onur sahibiymiş.aptallık olarak bakmayın.baskının derecesini ve gücünü ***** şirket baskı yaptığını kabul etmez ama bünyesinde de psikolog çalıştırmaktan kaçınır.gerçek iş hayatıyla şirket ilkeleri böylesine farklıdır.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  reklamlar şimdiden baaşladı yazık bu milletime özenti ile bitiriyorlar milleti bir telefon reklam la bu kadar mı abartılır ya

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yemezler…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  intihar mı etmiş? bir daha düşünün isterseniz…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ne intiharı yahu bes belli adamı öldürmüşler..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  insan hayatından daha değerli birşey yoktur.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  boykot ediyorum!!

" iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 4G Yüzünden İntihar Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "