Okunma

iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında


30 Aralık 2015 Çarşamba 09:30
iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında

Yılbaşında insanların birbirlerine hediyeler alması hiç kuşkusuz en çok teknoloji üreticilerinin işine yaradı. Ülkemizde o kadar ön planda olmasa da, yılbaşı özellikle Hristiyan nüfusun ağırlıklı olduğu ülkelerde bir nevi bayram havasında kutlanıyor. İnsanların yılbaşı günlerinde birbirlerine hediye alma alışkanlığı, Aralık ayının son iki haftasında satış rakamlarının da zirve yapmasına neden oluyor.

Yılbaşı satışlarının da etkisiyle akıllı telefon üreticileri genel olarak yeni yıla moralli bir şekilde giriyorlar. Özellikle Apple ve Samsung gibi popüler akıllı telefon üreticileri için Aralık ayı son derece bereketli geçiyor.

Foxconn mesai sürelerini kısaltıyor 

Fakat Apple ürünlerini üreten Foxconn’dan gelen bir haber, bu yılbaşının pek de bereketli geçemeyeceğini ön görmemize neden oldu. Zira şu aralar harıl harıl iPhone 6s ve iPhone 6s Plus üreten Foxconn, satışların beklenildiği gibi gitmemesinden ötürü mesai sürelerinde kısıtlamaya gitmiş durumda.

15-12/30/foxconn.jpg

Geçtiğimiz Perşembe ortaya çıkan bir rapora göre, iPhone 6s satışları beklenenin yüzde 5 ile yüzde 10 altında seyrediyormuş. Bu nedenden ötürü Foxconn uzun süredir sürekli arttırdığı mesai sürelerini, bu seferlik azaltma kararı almış.

Foxconn’dan sızdırılan raporun aksine Apple, 2015’in son çeyreğinde geçtiğimiz yıla oranla daha büyük bir satış rakamı beklediğini açıkladı. Geçtiğimiz sene son çeyrekte 74.5 milyon ürün satan Apple’ın, bu sene aynı çeyrekteki beklentisi ise 74.7 milyon ürün. Durum ne olursa olsun Apple’ın akıllı telefon pazarının en çok kazanan isimlerinden olduğu yadsınamaz bir gerçek.

:: Sevdiklerinize iPhone 6s ya da iPhone 6s Plus hediye etmeye düşünüyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

65 yorum - “iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Abi 13 milyon adet satmış ilk hafta

" iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6s Satışları Beklenenin Altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "