Okunma

iPhone 6s toplatılabilir!


14 Aralık 2016 Çarşamba 06:00
iPhone 6s toplatılabilir!

2016 patlayan telefonların yılı oldu.

Önce Galaxy Note 7’lerin patlama haberleri gelmeye başladı ve bu cihazlar her yerde yasaklanmalarının ardından Samsung tarafından geri toplanmaya başladı.

Şimdi de Apple iPhone 6s’lerin pillerinin patladığı haberleri ulaşmaya başladı.

Güney Kore iPhone 6s’lere güvenmiyor

Apple sadece belli bir seri numarasına sahip cihazların risk oluşturduğunu ve bunlar için ücretsiz pil değişim programı açtıklarını duyursa da Samsung’un ana vatanı Güney Kore öyle düşünmüyor.

Elektronik cihazların güvenliğini ve standartlara uygunluğunu kontrol eden The Korean Agency for Technology and Standards (KATS), sorunun çok daha yaygın olduğunu düşünüyor.

KATS şimdi ülkedeki iPhone 6s’leri inceleme altına almış durumda. Aynı zamanda Apple ile de iletişim halinde olan KATS’sın, Güney Kore içinde güvenli olmadığını düşündüğü herhangi bir cihazı toplatma yetkisi bulunuyor. 

Dolayısıyla soruşturmanın sonucuna göre, iPhone 6s’lerin Güney Kore’de yasaklanması mümkün olabilir. Bu gelişmenin ardından başka ülkelerin de benzer kararlar alması şaşırtıcı olmaz.

Toplatılan iPhone 6s’ler, Apple’ın cihaz sahiplerine geri ödeme yapması anlamına geliyor.

:: Sizce iPhone 6s’ler de yasaklanacak mı?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

25 yorum - “iPhone 6s toplatılabilir!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar Samsung'u aklama çabaları. Her telefon patlar algısı yaratmaya çalışıyorlar. Her lityum batarya patlayabilir ancak Samsung'un durumu bunun çok ötesinde. Samsung'un başına gelenler tarihin en önemli mühendislik hatalarından birisidir ve Samsung'a 15 milyar dolara mal olmuştur ayrıca uçaklara alınmayan tek telefon modeli bir Samsung'dur.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  samsung intikam alıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Samsungu devletinin desteklediğinin kanıtı.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  6s i alalı 13 ay oldu henüz patlamadı ama İOS 10 geldiğinden beri şarjım çok hızlı tükeniyor buradakileri de toplasalardı da iyi olurdu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Savaşlarda böyle milliyetçilik akımları bahane edilerek başlamıştı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  adsfasd çekememiş bildiğin..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Sen iphone Kore'de toplat Koreliler o ülkeyi bölerler yıkarlar yemin olsun trafik kapanır, arabaları yakarlar iç savaş çıkar siz kore'liler kendi markalarını seviyor sadece kendi markalarını kullanıyor sanıyorsunuz galiba işte buna gülünür 🙂

 8. SDN Okuru dedi ki:

  türkiye de 6s plus toplasa ya hemen iphone 7 plus alayım 😀 😀 😀

 9. SDN Okuru dedi ki:

  misilleme 🙂

 10. SDN Okuru dedi ki:

  samsunglar çoğunlukla amerikada patlarsa apple da güney kore de patlayabilir gayet normal. paragöz apple millete para iadesi yapmaz bunu da aklınızda tutun

 11. SDN Okuru dedi ki:

  S(amsung)hift Delete bir Zamzung Medya Çonçinçön kuruluşudur.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Yapsınlar

 13. SDN Okuru dedi ki:

  ahah 🙂 acı varmı acı belliki varmış. Sen önce patlayan çamaşır makinalarını toplamayı becer onu bile beceremedin boy boy gazetedesin üç yıldızlı kore.

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bu Patlama özelliği nedense sadece Güney Kore'ye özgü olmus oh olmus, Adamların acısı var tabi öyle bakmak lazım olaya, oraya buraya satasmalarından belli Hadi bunu Apple atlatırda sen ne yapacaksın Zamzung 😉

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Sazanlar gelir birazdan

" iPhone 6s toplatılabilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6s toplatılabilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6s toplatılabilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "