Okunma

iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi!


03 Ocak 2015 Cumartesi 22:15
iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi!

Türkiye’de bazı sorulara karşılık olarak verilen yanıtlar çok konuşulur, ana haberlere çıkar, sosyal medyada dalga konusu olurlar. Örneğin ‘X hayvanat bahçesinden kaçan dinazor hakkında ne düşünüyorsunuz?’ gibi sorulara halkın ‘yakalanması iyi olur tabi’ diye yanıtlar verdiğine tanıklık ettik. Benzer bir durum ABD’de yaşandı…

Türkçe karşılığı ‘fiyatı doğru mu’ olan ‘The Price is Right?’ adlı Amerikan TV programında yarışmacılara ‘iPhone 6’nın 16 GB’lık versiyonunda; konuşma, SMS ve data paketi ücretleri ile beraber 1 yıllık maaliyet’ soruldu. Dört yarışmacının yanıtları sırayla alındı.

Yarışmacılardan ilki bu soruya 7500 dolar şeklinde yanıt vererek izleyenleri biraz sarstı ama ikinci yarışmacı, bu fiyatı da az bularak 7501 dolar yanıtını verdi. Neyseki üç numaralı yarışmacı çıtayı düşürmeye karar vererek 850 dolar dedi. Ve 930 dolar diyen son yarışmacıyla yanıtlar alınmış oldu. Yarışmanın sunucusu Dary Crew şaşkındı. Bu sorunun yanıtı 1969 dolar olduğu için kazanan 4 numaralı yarışmacı olacaktı.

ABD’de yaşanan bu TV olayı, teknoloji basınına konu oldu. Nedeni ise tüketicilerin Apple fiyatlarına ve operatör tarifelerine ilişkin akıllarındaki ‘pahalı olmalı’ imajının sonuçlarıydı. 7500 dolar gibi uçlarda bir fiyata mal olabileceği bile düşünülecek boyuta ulaştı demekti bu yarışma.

:: Haydi bir yarışma da biz yapalım! Türkiye’de 1 yıllık maaliyet sizce ne kadardır? 
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 yorum - “iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 6 için konuşursak, Sadece Apple storedan alınmış iPhone 6 ve operatör tarifesiyle Yıllık 3500 TL gibi bir rakam, Fakat Operatörden taahhütlü alırsanız bu yıllık 4000 TL civarı (daha fazlası da olabilir) masraf demektir.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  apple ın pr çalışması gibi geldi bana. "aslında düşündüğünüzden çok çok ucuz" gibi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  herlde prototifi ile karıştırdılar bumnlar yada ruble cinsinden söylediler

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Iphone 6 var bende her ay 100 lira konusma mesajlasma ve internete veriyorum yani 1200 lira

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiyede normal olurdu bu fiyati soyleseydi

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Acun abiye desekte bu formati Türkiye'ye getirse

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mehmet ali beey bi yardım edin.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  FVerdi ve 3. sınıf haberleri…

 9. aliitemel dedi ki:

  2.adam kadýnýn kurbaný oldu, adamý þaþýrttý

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Abartmaya gerek yok

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Adama normal mikrofon bulamamışlarmı

 12. SDN Okuru dedi ki:

  1.300$

 13. Mehmet.Yildiz dedi ki:

  o deðilde adamýn elindeki nasýl bir mikrofondur öyle

 14. mezar35 dedi ki:

  O ikisinin yerine ben utandým öyle söyleyeyim yani.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  1200 tl

" iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 6’ya 7500 Dolar Dedi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "