Okunma

iPhone 7 patlaması yaralanmaya neden oldu!


10 Nisan 2017 Çarşamba 10:00
iPhone 7 patlaması yaralanmaya neden oldu!

Akıllı telefonlarımızı artık uyurken bile yanımızdan ayırmıyoruz. Diğer her elektronik cihaz gibi patlama ihtimali olan akıllı telefonlar bazen feci kazalara neden olabiliyorlar. İşte tam da böyle bir olay Lee Hayes‘in başına geldi.

3 günlük iPhone 7 patladı!

Lee Hayes patlama olayından sadece üç gün önce iPhone 7 satın almıştır. Kendisinin olay sonrası ifadesine göre, patlamadan hemen önce cihaz mutfakta çalıyormuş. Kendisi aramayı cevaplandırmak için hamle yaptığında olanlar olmuş ve iPhone 7 alevler alarak patlamış.

Lee Hayes patlama anını şöyle anlatıyor:

“Telefonun mutfakta çaldığını duydum. Aramayı cevaplamak için ekrana dokunduğumda telefon havaya uçtu. Hayli gürültülü bir patlamaydı ve telefonun camları şarapnele dönüştü.”

17-05/10/iphone-7-patlama-sdn.jpg

Talihsiz adamın parmaklarına saplanan cam parçalarını temizlemek bile hayli uzun sürmüş. Lee Hayes’in en çok üzüldüğü ve noktaysa telefon değil, eğer orada olmasaydı yaşanabilecek şeyler olmuş. Kız arkadaşının 2 yaşındaki çocuğu da o sırada mutfaktaymış ve eğer merak edip telefona dokunsaymış çok daha acı verici bir olay yaşanabilirmiş.

Elbette bu hikaye insanın canını sıksa da aktarılmayan detaylar da olduğunu düşünmek gerekiyor. Mutfakta duran telefon hangi konumdaydı, ısı ne durumdaydı gibi sorular henüz cevaplanmadı. Bu cihazların batarya taşıyan elektronik araçlar olduğunu unutmamak ve buna uygun bir şekilde kullanmak gerekiyor.

:: Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“iPhone 7 patlaması yaralanmaya neden oldu!” üzerine 38 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ""(Elbette bu hikaye insanın canını sıksa da aktarılmayan detaylar da olduğunu düşünmek gerekiyor. Mutfakta duran telefon hangi konumdaydı, ısı ne durumdaydı gibi sorular henüz cevaplanmadı. Bu cihazların batarya taşıyan elektronik araçlar olduğunu unutmamak ve buna uygun bir şekilde kullanmak ***** Yapmayın böyle tarafsız olun kaç tane htc huawei patladığını gördünüz apple patlayınca ne konumda olduğu soruluyor. isterse ateşe atsın o telefon patlamicak abi kullanıcı degil o şekilde üreten suçlu

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Haberin sonunda apple'ı aklama çalışması dikkat çekici 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Reklamın iyisi kötüsü olmaz derlermiş.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung note 7'leri toplarken cihazın pozisyonunu sormadı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi bunun gerçek olduğunu gel fanboylara anlat

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bakıyorum da bazıları bu patlamanın gerçek olmadığını,planlanan bir kurgu olduğunu söylemiş.İşte biz buna ISHEEP KİŞİLİK BOZUKLUĞU diyoruz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Adam çin dövüş sanatini iyi biliyor demekki:)

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bir hayli ve bir hayli haylide hayliii haylii

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Patlarsa benim değil patlamazsa benim ve en iyiyisi o tımm mı.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  dikkat edin note 7 toplasanız 10 kere bile patlamadan samsung değiştirdi. onlarca kez iphone patladı haberi geliyor, applede tık yok. kullanıcı hatası deyip, yine iphone kullananları aptal yerine koyuyor. adamlar sonuna kadar haklı, hala kalkıp savunuyorlar. gerçekten helal olsun adamlara. böyle bir kitleyi nasıl buluyorlarsa. siz farklısınız diyorlar, gerçekten çok farklılar hahahhah 🙂 iphonu olanları uçaklara toplu taşıma araçlarına vs.. almamalılar

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Sevgili Emin, bu egzantrik olay için bizim mavi bürodan bay Jacob'ı görevlendirdim. Kendisi birazdan olay yerine gidip orada incemeler de bulunup sana yazılı ve sözlü olarak rapor verecek. Size iyi şanslar. Görüşmek üzere…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Naparsaniz yapin iphone forever..

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Adam haduket yapmis 😀

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Apple iphone 7 leri toplaması gerek ! sıkıntı var kaçıncı haber bu !

 15. SDN Okuru dedi ki:

  klasik apple

 16. SDN Okuru dedi ki:

  iki parmak yaralanmış sadece ve işin enteresanı elin geri kalanında bir şey yok ayrıca telefon mutfakta neyin üstündeydi acaba. çelişkili bir durum şarjda vs bir yerde patlasa biraz anlam verilecek bir durum ama çok soru işareti var.

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ekipteki herkes iPhone'a düşman kesildi. Patlama olacak ve sadece iki parmak hafif şekilde yanacak böyle mi güldürmeyin beni.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Tam bi komedi hikayesi iyi sallamış bizde yedik Samsungtan başka hiç bi telefon patlamaz ezik zamzunk

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Çamur at izi kalsın gerçekten 2 parmakla mı kurtarmış, Diğer patlamalar daha gerçekçiydi :))

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Mutfakta tüpler açıksa iphone 7 sıcaklığa dayanamamış..patlayıvermiş..
  taş gibi telefon zift batağına dönmüş.. kişinin umurunda değil iphone 7 demekki ***** çok ucuz ki umursamıyor.. Türkiyede olsa 3500 lira giderse
  kullanan kişi 15 gün psikyatri,de kalır..3500 lira gittiği için..hahahahaaaa

 21. SDN Okuru dedi ki:

  APPLE SAMSUNGA GÜLMÜŞTÜ..gÜLME KOMŞUNA GELİR BAŞINA..iphoneler napalım bombası gibi.. ayrıca patladığında kişinin sex gücünüde deforme ediyormuş..bilginize..hahahaha işte iphone ya.. çin malı yapımı..adı apple..

 22. SDN Okuru dedi ki:

  iPone Bence Bunun Atında Kalmaz 3000 $ Hediye Eder 🙂 Takara.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  emin naber abi. ingilizce olayları ne alemde.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  iyi reklam…

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Bence ıslak bir yere koydu ve koymadan önce telefonun sıcaklığı yüksekdi sonra onun nedeniyle patladı

 26. SDN Okuru dedi ki:

  tabi tabi epıl hayatta yapmaz öyle bir şey aslında o samsung görünümlü bir epıl… yok mutfakta ne durumdaymış yok ne pozisyondaymış : ) hastamısınız siz yahu..

 27. SDN Okuru dedi ki:

  Arayan kişi ne kadar sinirliyse artık 😀

 28. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar patlama olacak ve iki parmak yanacak. Güldürmeyin ya

Yorum yazın

Geri bildirim