Okunma

iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak?


11 Ağustos 2017 Cuma 08:00
iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak?

Daha önce iPhone 8‘in tasarımı, yüz tanıma özelliği, kablosuz şarj özelliği, akıllı kamera özelliği, 60 FPS 4K video kaydı gibi birçok şey, sızdırılan HomePod yazılımın kodları ile birlikte ortaya çıkmıştı. Yazılımı inceleyen geliştiriciler her gün başka bir detaya ulaşıyorlar.

Geliştirici Steven Troughton-Smith, HomePod yazılımında yer alan iPhone 8’in sanal ana ekran tuşu hakkındaki ayrıntıları açıkladı. Ona göre ana ekran tuşu yeniden boyutladırılabilir ve gizlenebilir bir tuş olacak.

iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak?

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’un uzun süre önce ortaya attığı iPhone 8’de fonksiyon alanı olacak iddiası HomePod yazılımı ile birlikte doğrulanmış oldu. Kuo, 5.8 inçlik ekranın 5.15 inçlik bölümü dışında kalan kısmının fonksiyon alanı olacağını iddia etmişti. TroughtonSmith, bu alanın detaylarını açıkladı.

17-08/11/iphone-8-fonksiyon-alani.JPG

Troughton-Smith, fonksiyon alanı içinde yer alacak olan sanal ana ekran tuşunun ihtiyaca göre genişletebileceğini, küçültülebileceğini ve gizlenebileceğini söylüyor. Bu alanın rengini özelleştirebilme ile ilgili bir kanıta rastlamayan geliştirici, alanının herhangi bir arka plan ve renklerle aynı kontrasta sahip olacağını düşünüyor.

Geliştirici işlev alanının uygulamaların bir bölümü olabileceğine dair bulguya rastlamadı. Bu, Apple’ın ekranı bütün olarak kullanmak istediğini gösteriyor. Troughton-Smith, tam ekran video oynatıldığında ana ekran tuşu kontrollerinin gizleneceğini belirtiyor.

17-08/11/iphone-8-durum-cubugu.JPG

Troughton-Smith, iPhone 8’de durum çubuğunun görseldeki gibi olacağını teyit etti. Daha önce Forbes tarafından yayınlanan iPhone 8 konseptinde olduğu gibi üst tarafta kamera ve sensörlerin bulunduğu alanın dışında kalan ekranın bölümlerinde bağlantı gücü ve pil göstergesi yer alacak.

:: iPhone 8’in özelliklerini beğeniyor musunuz?
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Gene ayni mal gene blogun icerigi malca. Doyamadi bu adam da malliga.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Meizu mu? Hahahhaha

 3. SDN Okuru dedi ki:

  apple,nin her tuşu için bir kitap yazılır.. bazen meizu,dan bazen lenovo,dan bazen mi6,dan bazen samsung,tan bazen ***** bazen sony,den bişeyler kapan apple. birde isyan ediyor..ulan senin telefonun konsumatis gibi
  hertaraftan çalmışsın.ya…app,leee (her tarafın bir başkasının malı) utan ya.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  applenin tuşuna kuşuna değil fiyatına bakın.. 7 METRELİK KAZIK..yani 7000 lira..bu vergilerle birlikte..kazıklar vatandaşlara..paralar devlete ve apple,ye
  175 dolarlık telefon 1500 dolara satıyorsa 1000 dolarda vergi tokatı,,alan bin defa düşünmelidir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Başta beğenmedim ancak şimdi hoşuma gitmeye başladı

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Gene meizudan ordan burdan arak bişeyler olur

" iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 8 ana ekran tuşu nasıl olacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "