Okunma

iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı!


22 Nisan 2017 Cumartesi 12:00
iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı!

Apple’ın yılın son çeyreğinde piyasaya sürmesi beklenen 5.8 inç OLED ekranlı iPhone’u ile ilgili son iki haftada gelen benzer görseller, cihazın tasarımı konusunda fikir veriyor. Tasarım çizimlerinin ardından ortaya çıkan render a göre, yeni iPhone dikey bir çift kamera ve arka tarafa yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu ile gelebilir.

iPhone 5’e benzeyen bir tasarım

Çinli Weibo sitesinde yayınlanan görseller, bir kaç gün önce yayınlanan tasarım şemasına göre hazırlanmış görünüyor. Bu görseller aynı tasarımla ilgili üçüncü sızıntı olduğu için iPhone 8‘in tasarımının bu şekilde olma ihtimali yüksek.

17-04/22/iphone_8_render_2-555x308.jpg

Yeni görsellerde görünen kasa yapısı, iPhone 5‘i ve iPhone SE‘yi andıran alüminyum bir tasarıma sahip. Boyut ile ilgili detaylar yok. Ancak büyük olasılıkla tasarım şemalarındaki gibi 149.5 mm boy ve 72.5 mm genişliğe sahip. 4.7 inçlik iPhone 7 ile aşağı yukarı aynı boyutta.

17-04/22/iphone_8_render_3-556x354.jpg

Tasarımın en dikkat çeken yönü, arka taraftaki çift kameranın dikey konumlandırılması ve Touch ID’nin Apple logosunun altında olması. Touch ID’nin arka tarafta yer alması, daha önce bir Foxconn çalışanı tarafından sızdırılan bilginin kabul görmeye başladığını gösteriyor.

17-04/22/iphone_8_render_1-556x360.jpg 17-04/22/iphone-8-render-558x364.jpg

Apple’ın iPhone 8 konusunda iki tasarım üzerinde yoğunlaştığı düşünülüyor. Touch ID’yi ekrana entegre ettikten sonra verimlilik sorunları yaşaması şirketi Touch ID’yi arka tarafa almaya zorlayacak gibi görünüyor. Apple, konusunda oldukça doğru bilgiler veren Bloomberg yazarı Mark Gurman‘a göre, parmak izi tarayıcının ekrana yerleştirilmesi Apple için teknik açıdan oldukça zor. Apple, bu sebeple B planını devreye sokarak Touch ID’yi cihazın arkasına yerleştirebilir.

:: iPhone 8 tasarımını nasıl buldunuz?

 
yazarİlker Çiftçi

2009'dan bu yana akıllı telefonlar üzerine kurulmuş bir çok teknoloji sitesinde yöneticilik ve editörlük yapan İlker, artık bir SDN yazarı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

58 yorum - “iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Home tuşu kalkmaz inşallah.

" iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone 8 kasası ile ilgili yeni sızıntı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "