Okunma

iPhone 8 ve iPhone X fiyatı! (VİDEO)


13 Eylül 2017 Çarşamba 17:00
iPhone 8 ve iPhone X fiyatı! (VİDEO)

Dün itibarıyla gerçekleştirilen lansman ile iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri duyuruldu. Şimdilik cihazların yurtdışı fiyatlarını biliyoruz ancak cihazların Türkiye’de kaç TL olacağı henüz kesinleşmedi.

Biz de bu videomuzda, güncel kur ve vergilendirmeyi hesaplayarak yeni modellerin tahmini kaç TL olacağını irdeledik.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X fiyatı ne olacak?

İlk olarak geçtiğimiz yılki modellerle bu yılki modellerin yurtdışı fiyatlarını karşılaştıralım. Geçtiğimiz yıl iPhone 7 modeli 640 dolar, iPhone 7 Plus modeli ise 769 dolar idi. Bu yıl iPhone 8 modeli 699 dolar, iPhone 8 Plus ise 799 dolar fiyat etiketine sahip. Yani her iki model de biraz pahalandı.

Son olarak iPhone X modelinin fiyatı ise 999 dolar olarak açıklandı.

Gelelim Türkiye fiyatlarının tahmini olarak ne olacağına. iPhone 8 fiyatını güncel dolar kuru ile TL’ye çevirdiğimizde 2405 TL ediyor. Bu fiyata %10 TRT bandrolu ve %25 ÖTV ekledikten sonra genel toplama %18 KDV ekliyoruz ve elde ettiğimiz fiyat 3830 TL.

iPhone 8 Plus modeli için ise güncel kur çevirisi 2749 TL. Bu rakama ÖTV, TRT ve KDV eklediğimizde karşımıza çıkan fiyat 4377 TL. 

iPhone X için ise 3,438 TL‘lik baz fiyata ÖTV, TRT ve KDV eklediğimizde 5475 TL fiyatını elde ediyoruz. Toparlayacak olursak, tahmini olarak fiyatlar şöyle:

-iPhone 8: 3830 TL

-iPhone 8 Plus: 4377 TL.

-iPhone X: 5475 TL

:: Sizin yeni iPhone fiyatları için tahminleriniz neler?


yazarKerem Enginar

Özellikle akıllı telefonlar olmak üzere uzun süredir en yeni mobil ürünleri inceleyen Kerem, bunun yanı sıra donanım ürünleriyle de ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

65 yorum - “iPhone 8 ve iPhone X fiyatı! (VİDEO)”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Iphone 8 in 32GB ı Türkiye de satılmayacakmı?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Makaledeki fiyatlara ~ Tr Bayi kari eklerseniz dogru fiyati bulursunuz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaşlar birşeyi unutmamanız gerekiyor. Biz avrupada yada amerikada yaşıyan insanlar değiliz, ve oralarda fiyatlar yükseldi ama 999 eur veya 999 dollar normal bir çalışan için ulaşılmayacak bir fiyat değil. Note 8 de aynı fiyat bandında satışa sunulacak. Türkiyede birincisi fiyatın üzerine gelen vergiler çok. Yok kdv, öiv, bandrol vergisi vs. Bunun dışında try kur olarak dünya çapında çok düşük. Dollar ve eur 4 tl civarında bu yıl. Adamlar avrupada en düşük 8.70 eur saatte kazanıyor asgari ücret olarak ve paranın değeri var. Bizde 1400 tl civarında asgari ücret ve değeri yok o paranın. Etin kilosu 50 tl olan bir ülkede yaşıyoruz. Avrupada 50 eur olsun bakalım etin kilosu neler oluyor. Suç üretende değil çünkü note 8 veya iphone x alabilceğiniz en iyi telefonlar ve teknik ile dolular. Ülkemizin parası bu şekilde değersiz olduğu sürece fiyatlar sene 2018 de dahada zamlanacak. Bugün 6000 tl dediğiniz ucuz gelecek çünkü o zaman 7 8000 tl olacak yeni telefonlar. Düşünsenize bir note 8 veya iphone kontrat fiyatına ek vodafoneda ve diğerlerinde 299 eur artı her ay 29.99 eur ya alına biliyor 24 ay vade ile. Bizde git özşanala yada vodafona hem bolca faizi var kazancı yüksek tutmak için hemde bu tür kontratlar hiç yok. Neden türkler yer zaten diye. Af edersiniz ama böyle. Böyle olduğu sürece ve türk halkı bunu bu şekilde kabul ettiği süreç içersinde daha çok yükselir fiyatlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Herkes iphone alamayacam diye kaygılanıyor. niye bu kaygı. bu telefon alacağına başka telefon al. alım gücüne göre al.? üretim adına burada kaç kişi kafa yoruyor? vestel olmasa ülkede üretim yapacak firma yok neredeyse. arkadaşlar kendinize gelin. tüketim toplumu ülkeler başkasının boyunduruğu altında yaşamaya mahkumdur. unutmayın.. her şeyi kendimiz üreteceğiz diye uğraşmalıyız..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  vatandaşın evi olmasın mı? devlet herşeye teşvik veriyor ama kafa olan kullanıyor. suçu kendinde arayacağına devlete kabahat bulma. herhalde koç suçlu.. aracılık işi yapıyor anca.. yeni bir şey üretelim yok olmaz diyor. niye yahudi şirketi niye rekabet etsin. 100.000 kişiye iş veriyormuş. laf bilde konuş. mantıklısından.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet üretim toplumu değil tüketim toplumu kendi eliyle yaratıyor. Her köşebaşındaki avm ler buna en güzel örnek. Avm yerine fabrika açmalı devlet. ( üretim yapan ne varsa elinde olan herşeyi yabancılara sattı devlet babamız o da ayrı bir konu )

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizi kötülemiyoruz ki. Gerçekler bunlar maalesefki. Ayrıca sen ne yaptın şimdiye kadae ne ürettin diye sorarlar adama?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Vergiden dolayı pahalı diyenler ülkemizi kötüleyenler, dolarları verirken iyi oluyor ama vergiyi verirken mi kötü oluyor ülkemiz. Apple ve Amerikayı zengin edeceğinize ülkemiz için bir faydanız olsun.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Cem Seymen 17 agustosta bir video yayınlamış, bu kadar beklediğinize cok şaşırdım
  *****

  bence hızlanmalısınız

 10. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone her türlü satar.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  O vergilerle ilgili hiç bir şey söylemek istemiyorum..

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet mi sermayeyi konuta bağlamayı teşvik ediyor? Milletin sosyoekonomik yapısından ve psikolojisinden bir habersiniz sanırım. Aynı kafa sanayimiz montaj sanayisinden ibaret demesini iyi biliyor. O 100.000 işçi her gün montaj yapıyor. Üstüne bir de 100.000 işçi de ekle üretim yapsın.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  herkese soruyorum bu soruyu=gelecek sene 2018 de ekrana gömülü parmak izi tarayıcı çıkacak ? sizce apple iphone a gelecek sene koyacak mı parmak izi tarayıcısını?
  bu sene ne bilim face id daha iyi milyonda bir filan dediler ?
  bence gelecek sene onuda koyacaklar ve mükemmeli bulduk 2 milyonda bir yanılıyor diyecekler bizi kandıracaklar?

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Vatan 6bin tl den sunmus x i

 15. SDN Okuru dedi ki:

  sudan ucuz 🙂

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Vatandaşı sermayesini 40 tane konuta bağlamayı teşvik eden devletin hiç suçu yokmuş, 100.000 kişiye iş veren Koç Holding suçluymuş Aferin sana bu kafayla devam et

 17. SDN Okuru dedi ki:

  İphone x en çok bizde satılır. Bizim vodafone turkcell telekom ve devlet baba apple den daha fazla kazanır.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  İphone 8s sizmasi yokmu?

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Buraya yazıyorum 5999tl sağlam bilgi

 20. SDN Okuru dedi ki:

  bunların üstüne mağaza karlarını koymayacaksınız sanırım.en az telefon başına 300 lira da bayi karı olur kesin.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Tedarikçi son kullanıcı ile aynı fiyata mı alacak? Teknoloji editörleri, lütfen kendinizi geliştirin. Haber olsun, boş olsa da olur mantığı olmasın lütfen. Tahmininizi haber gibi yayımlamayın artık.

 22. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 7 128 GB şu an 3899₺, iPhone 8 64 GB dediğiniz fiyat olursa kimse iPhone 7 almaz gidip de. 32 GB bana yeter diyenler alır ancak 3299'a.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  bunlar karsız satış rakamı oluyor arkadaşlar siz buna Türk satıcıların karını eklemeyi unutmayın . yaklaşık 500 TL ekleyin her birine.

 24. SDN Okuru dedi ki:

  X 5499
  8 Plus 4499
  8 3999
  olur bence…

 25. SDN Okuru dedi ki:

  Koç holding'e rahmetli Vehbi Koç'a sallamadan önce sende kur büyüt bir şirketi 10.000 lerce insana iş ver ondan sonra gel burda klavye delikanlılığı yap nekadar kolay oturduğunuz yerden sallamak. Devlet vergi alacakmış, alacak tabi her ülkede vergi var ama ötv nin kdv sini alan yani verginin vergisini alan başka bir ülke yok.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  yaptığınız hesaba göre % 53 vergi ödüyoruz. ülkeyi yönetenler meydanlara çıkıp dünya bizi kıskanıyor diyor evet kıskanıyor bencede bu kadar yolunacak kazı birarada bulmak dünya üzerinde pek mümkün değil ama Türkiye'de herşey mümkündür 🙂

 27. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone 7 Plus 128 jetblack e devam hiç biri 5 kurus etmez hatta note 8 düsüne bilirim insan ip x le ip x Plus yapardı bune yani hiç yakışmadı apel a sıctı Cafer bez yetiştir oldu

 28. SDN Okuru dedi ki:

  İşte aklı başında biri yorum yaptı sonunda teşekkür ediyorum sana aynen gidin kursa yada farklı şeylere Kimse sizin ne telefon kullandığınızla ilgilenmez yaptıklarınızla ilgilenir hem kendinizi geliştirmiş olursunuz

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Samsung sanki çok ucuz ikinci el iPhone satınca para ediyor yine Samsung bedava gidiyor.. iPhone’ye devam…

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Para benim için önemli değil. Fabrikamızin 1 aylık geliri ile 3000 iPhone 8 alınıyor. Ama ben samsung s8 kullanıyorum.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  devletin gözünü doyuramadık ki, elini cebimizden çekse de şu telefonlardan birini alsak.

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Tamam vergilerle fiyat aşırı artıyor da önce bir öğrenin niye bu kadar vergi var! Burada devlete vergileri indirin, millete diklenin demekle bu iş olmaz. Mesela, Koç'un milli araba yapacak gücü de teknolojisi de var ama senede ancak ihraç ettiği bir iki model ile İtalyanlara kölelik/köpeklik yapıyor. Marka sayısı ve üretim ile beraber ihracat artmadıkça vergiler gittikçe artar. Devlet binbir türlü teşvik+destek veriyor, adam akıllı vergi almıyor, bizim Koç da sözde Ar-Ge harcamalarıyla ödediği cüzi vergileri iyice azaltma derdinde. Arçelik, Beko övüyoruz eyvallah da ne kadar özgün teknolojide ürünlere sahip markalar? Siemens, Bosch ne kadar gelişirse bir adım geriden takip ediyor ancak. Devletin elinde sihirli değnek yok! Devletin kendi imkanlarıyla milli araba yapma gayreti büyük ayıptır. Bir Koç Holding çok daha tecrübelidir. Ama niyeyse heves yok. Bakanlar Kurulu ancak vergi oranlarını belirler. Asıl iş sizin YouTube'da beyefendiliğini hayranlıkla izlediğiniz rahmetli Vehbi Koç'un mirasına ve benzeri potansiyeli yüksek holdinglere kalmıştır. Markalaşma, teknoloji geliştirme ve üretim konusunda ülkemizin yaşadığı sıkıntıya bizim için duygusal olan araba konusu ile örnek vermek istedim. Bu sıkıntılar olmazsa devlet zaten çarklar daha hızlı dönsün diye tam tersi vergi uygulaması yapar tüketim konusunda. Öyle kabalama devlete yüklenmekle çözülmüyor bu işler. Sermayesini 40 tane konuta bağlayan vatandaş! Git fabrika kur üretim yap! Teknoloji üret ya da en azından getir…

 33. SDN Okuru dedi ki:

  Allah kurtarsın.almayan ölüyor mu?

 34. SDN Okuru dedi ki:

  iphone 8 4000TL
  iphone 8 plus 4500TL
  iphone X 5500

 35. SDN Okuru dedi ki:

  kimse fiyat arabaski yapmasın adamlarda asgari ücret 2000 usd telefon 1000 usd adama 1000 usd kalıyor bizde asgari ücret 1400 tl telefon 5000 tl benim asgari ücretlim satın alıcam diye 4 aydan fazla çalışıyor ve elinde parası kalmıyor. Türkiye de pahalı arkadaşım bunu öğrenin artık.

 36. SDN Okuru dedi ki:

  Beyaz eşya ve mobilyalarda yapılan KDV ve ÖTV indirimi telefonlara yapılsa ekonomi daha çok canlanır telefon olması gereken fiyatının yarısı kadar vergi veriyoruz bu haksızlık bu konuda devletimizin bir an önce harekete geçmesi lazım

 37. SDN Okuru dedi ki:

  Firmaya giydiriyoruzda asıl devlete giydirmek lazım

 38. SDN Okuru dedi ki:

  Devlet daha çok kar ediyor. Ne güzel ülke

 39. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın en pahalı iPhone'un da kullandığımız için mutluyum bence bu mutluluk bize yeter. IPhone 7 Plus kullanmaktayım iPhone ona kesinlikle geçmeyi düşünmüyorum ben iPhone 7 Plus'ı 3600 TL'ye aldığımda çok pahalı bulmuştum şimdi ise 5500 TL verip iPhone on almayı düşünmüyorum ne yapalım kader utansın elimde değil artık sevmeyeceğim

 40. SDN Okuru dedi ki:

  Fiyatlara inanamadım çok ucuz 15000 tl olmazsa EGO'mu nasıl tatmin edebilirim. Yada 6 ay çalışıp ömründen giden 6 aylık emeği nasıl dünyanın en anlamlı ve hayatımdaki tüm sorunları çözen ve beni ömür boyu aç bırakmayacak bu şeye verebilirim.

 41. SDN Okuru dedi ki:

  Avrupada 1150 euro Turkiyede 6 bine verirlerse sevinin

 42. SDN Okuru dedi ki:

  hassiktir 4bin tl iphone 8 alacaktım 3.5 falan olsaydı harbi enayiliğin lüzumu yok ya

 43. SDN Okuru dedi ki:

  Yurtdışından almak en mantıklısı olacak bu ***** ek kayıt falan derken en fazla 4000 olur garantisi de olmayiversin artık.

 44. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkemizin tek geliri vergidir. Ha bu umurunuzda olmaz o ayrı mesele. Sadece istemeye alışınca böyle oluyor

 45. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş gidicem misler gibi yurtdışında alıcam iphone x i kayıt için 150 tl vergi yeterde artar. Gerisini burda hayatından çok memnun olan arkadaşlar öder nasıl olsa. Ey almanya ey fransa uçuyoruz tutmayın bizi…

 46. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Store da 500 Tl indirildi iPhone 7. Video da bundan da bahsedilebilirdi. iPhone X 5.649 Tl olur tahminimce.

 47. SDN Okuru dedi ki:

  7 Plus'a devam. Farklı bir özellik yok ki bunları alayım.

 48. SDN Okuru dedi ki:

  Ülkeyi perişan ettiler, fakir daha fakir zengin daha zengin oldu. Onlarda yandaşlar orta kesim zaten yok kalmadı. İnsana değer var desen o da yok yoldan geçen yayaya saygı yok daha ben ne diye bu ülkede yaşayım? Bir türk olarak kendi ülkemde 2. 3. Sınıf vatandaşım sizin olsun ülke siz yaşayın ha sonra şu pahalı o pahalı çene çalmayın.

 49. SDN Okuru dedi ki:

  Vergi olayi kontrolden cikmis durumda

 50. SDN Okuru dedi ki:

  vergileri eklediğiniz yerin yanlış olduğunu biliyor musunuz? ayrıca dolar fiyatında amerikada ki satıcının ve amerika devletinin de karı var :))))))(sizin bu saçma fiyat tahminllerinizden ötürü gereksiz fiyat artışı oluyor)

 51. SDN Okuru dedi ki:

  Suan hangi telefonu kullaniyorsaniz , kullanmaya devam edin. Paranizi daha mantikli şeylere ***** vereceginiz parayla ingilizce bir kursa gidebilirsiniz yada ingilizce egitim seti alip uzerine ipad ***** ç***** sizin telefonunuzun iphone olmasi ile degil ne yaptiginizla ilgilensin …

 52. SDN Okuru dedi ki:

  İphone X 'in başlangıç fiyatı bence belli. 5499 TL
  Bu fiyat , beklenen bir fiyat. Ama ülkemizdeki iphone kitlesi düşünüldüğünde bu rakamı 5999 TL ye de çekseler kimse beklemiyorduk demez.
  Zaten çıkış tarihini ileri atıp S9 'un çıkışına yaklaştırdılar. Umarım Note 8 e yakın bir fiyatlandırma ile çıkarlar aksi halde S9 u beklemeyi düşünüyorum.

 53. SDN Okuru dedi ki:

  Ön kerizler için sipariş fiyatları;
  iPhone 8 4.199
  iPhone 8 Plus 4,799
  iPhone X 6099
  Netten bakın zaten vergi iPhone X'de 2045 TL adamların açıkladıkları fiyata bakın

 54. SDN Okuru dedi ki:

  7 plusum var kesnlikle almam asla ama asla bu 7 plusta hediye gelsi sagolsunlar :)))) turkiye bu vergi ile apple den daha cok kar ediyor

 55. SDN Okuru dedi ki:

  Bence artık yeter diyip bu vergilendirmeye karşı diklenmeliyiz bir şekilde sesimizi duyurmalıyız insanız biz

 56. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone X Vatanda 6 bin TL ön spariş.

 57. SDN Okuru dedi ki:

  En az 100 tane ıphone 8 reklamı var galiba shiftdelete de ıphone ncu çıktı

 58. SDN Okuru dedi ki:

  Ben 6000 tl bekliyordum

 59. SDN Okuru dedi ki:

  Iphone alma samsung al.

 60. SDN Okuru dedi ki:

  4000 4500 6000 olur

 61. SDN Okuru dedi ki:

  Sudan ucuz

 62. SDN Okuru dedi ki:

  Telefona 2 bin tl vergi ödüyoruz sonra çıkmış laf yapıyorlar 5 bin liraya telefon mu alınır diye. Telefona laf edeceğine vergisine laf et.

 63. SDN Okuru dedi ki:

  üç aşağı beş yukarı bulcak ama şunu söylim zenginimizde fakirimizde el kadar cihazlarlar her yıl 3-4 bin tl veriyoruz kapatalizm dibine kdar yaşıyoruz telefon üreticileri bu fiyatları düşürebilir ama fiyat ne olursa olsun alıcısı oldu için düşürmüyo milletimizide bu konuda alkışlıyorum umarım xiamo gibi düşük fiyatlı bol alıcısı olan firmalar türkiyeye giriş yapar

 64. SDN Okuru dedi ki:

  3800 e ip8 bulursanız dua edin en az 4300 olacaktır.. X ise minimum 5 buçuk olur

Yorum yazın

Geri bildirim