Okunma

iPhone bataryasını hızlı şarj etmek mümkün mü?


30 Haziran 2019 Pazar 15:00

iPhone kullanıcılarının büyük bir kısmı pil kullanım sürelerinden memnun değil. Bu memnuniyetsizliğe bir de uzun şarj süreleri eklendiğinde durum kullanıcıları zorlayabiliyor. Peki iPhone hızlı şarj etme nasıl yapılır?

iPhone hızlı şarj etme

iPhone 6S modellerinden iPhone 8 modellerine kadar olan tüm iPhone modelleri hızlı şarj desteğine sahip. Hatta, iPhone 8 ve üstü bir modele sahip iPhone kullanıcıları telefonlarını 30 dakikada yüzde 50 seviyesinde şarj edebiliyor. Ancak, bu şarj hızı seviyesine ulaşmak isteyen kullanıcılar, kutudan çıkan adaptörü kullansalar bile istedikleri şarj seviyesine ulaşamadıklarının altını çizelim. Bunun sebebi ise Apple’ın kullanıcılara iPhone’un şarj olmasını sağlamak için kutu içeriğinde 5 Watt gücünde bir adaptör sunması.

5 Watt gücündeki adaptör, telefonumuz teknik olarak hızlı şarjı desteklese de, kullanıcılara hızlı şarj imkanı sunmuyor. Yani Apple, iPhone’ların hızlı şarj seviyesine ulaşması için kutu içeriğinde yeterli donanımı kullanıcılara sunmuyor ve yeni bir adaptör almalarını bekliyor.

iPhone 8 ve üstü modeller, tam hızlı şarj yeterliliğine sahip modeller. Bu modelleri 30 dakikada yüzde 50  gibi bir seviyede hızlı şarj etmek için 30 Watt gücündeki bir adaptörü satın almanız gerekiyor. 30 Watt güce sahip bir adaptör kullanmasanız dahi, telefon 5 Watt üstü tüm adaptörlerde, kutu içerisinden çıkan adaptöre göre daha hızlı şarj performansı almanız mümkün.

iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinden birine sahip kullanıcılar ise kutudan çıkan 5 Watt gücündeki adaptörden daha güçlü bir adaptör kullandıklarında daha hızlı bir şarj deneyimi elde edebiliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse, Apple hızlı şarjı destekleyen telefon modelleri üretiyor ancak kutu içeriğinde hızlı şarj desteği sunan şarj adaptörlerini kullanıcıya sunmuyor. Kullanıcının hızlı şarj elde edebilmesi için yapması gereken tek şey, kutu içeriğinden çıkan adaptörden daha güçlü bir adaptör satın alması oluyor.
yazarFurkan Karaca

Henüz yolun başında olan Furkan, çok çalışıyor ve bayağı bir eğleniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “iPhone bataryasını hızlı şarj etmek mümkün mü?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Üstüne biraz daha koyarız buraya yorum yazan arkadaşlarla birlikte Nusret e gideriz

 2. Anonim dedi ki:

  sonra batarya çöpe maalesef

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Volt değildir o , volt olsa duramazsın 😁

  Wattttt 😁

 4. Ali dedi ki:

  Valla ben ipadin şarjıyla şarj ediyorum gayet güzel şarj ediyor

 5. No apple dedi ki:

  Apple pişmanlıktır

  1. Anonim dedi ki:

   git öte mahallede oyna abim sen

  2. Anonim dedi ki:

   Abisi bi 2 lira verde kendine çitoş alsın yesin yavrucak

 6. Anonim dedi ki:

  12w ipad adaptörüyle 50 dakikada %52 şarj ***** X

 7. Fatih çetin dedi ki:

  2,5 amperlik hizli sarzim var samsung un ama ozellikle xanomi nin paworbank i var hizli sarz eden normlade 2 saati geçen dolus bunlar sayesinde 1,5 saat te doluyor hemen hemen 1 saat daha hızlı doluma ulaşıyor

" iPhone bataryasını hızlı şarj etmek mümkün mü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone bataryasını hızlı şarj etmek mümkün mü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone bataryasını hızlı şarj etmek mümkün mü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "