Okunma

iPhone Çin’de Tavan Yaptı


16 Şubat 2008 Cumartesi 22:00
iPhone Çin’de Tavan Yaptı
Şimdilik sadece Amerika ve Avrupa’da resmi olarak satılan iPhone, Asya pazarına girmeden önce Çin piyasasında tavan yaptı. Çin’in en büyük kablosuz servisi China Mobile‘a göre, 2007 yılı sonu itibarıyla Çin’de 400.000 adet yazılım koruması kırılmış iPhone kullanılıyor. Bu rakam, dünya genelinde satılan iPhone miktarının onda birine denk geliyor.

Özellikle smartphone alırken daha çok eğlenceli olmasına ve bol uygulamalar içermesine önem veren Çinli müşteri kitlesi, iPhone‘un 3G ve benzeri özelliklerden yoksun olmasına aldırmıyor. Yapılan geniş pazar hesaplamalarında, Çin’de yaklaşık 28 milyon potansiyel iPhone müşterisi olduğu tahmin ediliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Çin’de Tavan Yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Çin’de Tavan Yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Çin’de Tavan Yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "