Okunma

iPhone Depremi Görebiliyor!


22 Nisan 2009 Çarşamba 20:48
iPhone Depremi Görebiliyor!

En çok indirilen uygulamalar arasında yer alan “Deprem“, ücretsiz olarak kullanılabilen ve Türkçe arabirime sahip olan en başarılı yazılımlardan biri. Kısa sürede kurduktan sonra internet üzerinden size ulaşan bilgiler sayesinde, en son depremleri anında listeleyebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, depremin nerede olduğunu ve detaylarını da haritada görebiliyorsunuz.

Bu uygulamanın nasıl çalıştığına sonraki sayfalarda adım adım bakalım.

Son Depremler

İnternete bağlandıktan hemen sonra resmi makamlardan alınan veriler karşınızda listeleniyor. Depremin şiddetine göre renklendirme yapılıyor. Detaylarını görmek istediğiniz depreme dokunmanız yeterli.

Deprem Detayları

Örneğin; 3.1 şiddetindeki depreme tıkladığınızda, depremin nerede olduğu, zamanı ve şiddetini gösteren bilgilerle karşılaşıyorsunuz.

Koordinatlar

Deprem hakkında bilimsel verileri gösteren bu ekranın devamında ise koordinatlar da veriliyor. Bu koordinatlardan bir şey anlamak mümkün olmadığından haritada gösterme seçeneğinden istifade edebilirsiniz.

Haritada Gösterin

Haritada Göster” butonuna dokunduğunuzda, nokta atışı olarak depremin nerede olduğunu Google Maps üzerinden izleyebiliyorsunuz.

:: Bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Forumda tartışalım.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone Depremi Görebiliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone Depremi Görebiliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone Depremi Görebiliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "