iPhone destekli Covid-19 testi piyasaya çıkmayı bekliyor


22 Şubat 2021 Pazartesi 09:06
ABONE OL
iPhone destekli Covid-19 testi piyasaya çıkmayı bekliyor

Kroger Health tarafından üretilen iPhone destekli Covid-19 test kitleri, piyasaya sürülmeyi bekliyor.

Sonuçları kontrol etmek için iPhone’u kullanan ve evde yapılabilen Covid-19 testi, FDA’nın halka açık satış için testi onaylamasıyla Kroger’dan satın alınabilecek. Covid-19 Hızlı Antijen Ev Testi şu anda Gıda ve İlaç İdaresi‘nden acil kullanım yetkisi için onay bekliyor. Test kitini halka sunmak için izin bekleyen Kroger, test ile ilgili dağıtım planlarını özetledi.

Sağlık şirketi, testi çevrimiçi satın almanın yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2200 eczane ve 220 kliniği de satın almaya hazır hale getirmeyi planlıyor.

EUA‘nın test kitini onaylaması halinde perakendecinin derhal dağıtmaya başlayacağı testin ilk 1.5 milyon ünitesini ürettiği belirtiliyor. Ayrıca üretici, tam üretim kapasitesinde ayda 30 milyona kadar test yapabileceğini iddia ediyor.

Test, nazal swab örneğini düzgün bir şekilde toplamak ve işlemek için adım adım talimatlar sağlayan bir temizleme kiti ve bir iPhone uygulamasından oluşuyor. Uygulama, test kasetine yerleştirildikten ve 15 dakikalık bir beklemenin ardından, kullanıcıdan kasetin işaretlerini taramak için iPhone kamerasını kullanmasını istiyor.

iOS COVID-19

Uygulama daha sonra testin sonucunu mümkün olduğunca açık bir şekilde kullanıcıya sunuyor. Uygulama ayrıca, normal HIPAA uyum kurallarını izleyerek sonucu halk sağlığı kurumlarıyla paylaşabiliyor.

Uygulamayı desteklemek için FDA’ya sunulan bir klinik araştırmanın, testin mevcut acil kullanım için yetkilendirilmiş PCR testlerine kıyasla yüzde 93 pozitif ve yüzde 99 negatif doğruluk payına sahip olduğunu belirlediği ifade ediliyor.

Kroger Health’in çatı şirketi Gauss’un kurucusu ve CEO’su Siddarth Satish konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Halk sağlığı liderleri, insanların kendi evlerinde talep üzerine, güvenilir ve hızlı testlere erişmeleri gerektiği konusunda hemfikirdir ve testimizin sağladığı tam da budur” dedi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Reklama

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

Çok iyi

" iPhone destekli Covid-19 testi piyasaya çıkmayı bekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone destekli Covid-19 testi piyasaya çıkmayı bekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone destekli Covid-19 testi piyasaya çıkmayı bekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  2. 2 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  3. 3 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  4. 4 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  5. 5 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  6. 6 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  7. 7 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  8. 8 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  9. 9 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  10. 10 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!