Okunma

iPhone DSLR Uzaktan Kumanda


22 Mayıs 2009 Cuma 08:52
iPhone DSLR Uzaktan Kumanda

onOne yazılım firmasının geliştirdiği iPhone uygulaması dSLR Remote adlı uygulama ile Canon dSLR fotoğraf makinelerini uzaktan kontrol etmeyi mümkün kılıyor. Sadece pozlama süresi ve diyafram ayarı değil, beyaz ayarına ve diğer birçok seçeneğe ulaşmak mümkün.

Ancak her şey bu kadar kolay değil tabi. dSLR’nızı USB ile bilgisayara bağlayıp uygulamanın kamera ile iletişime geçmesini sağlamalısınız. Geliştirici Mike Wong, Canon WFT-E4A kablosuz dosya vericisi ile terminale USB kablo yerine kablosuz bağlanmak mümkün olabilecek.


Uzaktan Canon dSLR iPhone yönetimi

Apple uygulamaya onay vermek üzere ama onOne yazılım dSLR Remote’un 19,99 dolardan satışa sürüleceğini duyurdu. Uygulama tanıtım fiyatının ise 9.99 dolar olacağı belirtiliyor. Programı denemek isteyen kullanıcılar ‘lite’ versiyonu sadece kare yakalamak için indirebilirler. 

:: iPhone dSLR Remote uygulaması dikkatinizi çekti mi, yoksa sizi alakadar etmiyor mu?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone DSLR Uzaktan Kumanda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone DSLR Uzaktan Kumanda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone DSLR Uzaktan Kumanda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "