Okunma

iPhone için işitme cihazı!


03 Ağustos 2017 Perşembe 20:59
iPhone için işitme cihazı!

Temmuz ayında ABD gıda ve ilaç idaresi tarafından onaylanan Cochlear‘ın Nucleas 7 ses işlemcisi sesleri doğrudan uyumlu bir iPhone, iPad veya iPod Touch’tan kulağa aktarabiliyor.

Apple’da kıdemli yönetici olan Sarah Herrlinger akıllı işitme cihazı hakkında “Dünya da her yerde görülebilecek bir şey yapmak istedik ” diyerek Apple’ın sağlık konusunda herkese ulaşmayı hedeflediğini gösterdi.

Apple işitme cihazının farkı ne olacak?

Cochlear CEO su Chris Smith ise Nucleus 7 işlemcisinin işitme kaybı olan kişiler için telefon görüşmeleri yapma , yüksek stereo sesle müzik dinleyebilme, videolar izleyebilme ve FaceTime çağırılarını doğrudan implanttan kontrol edebilmeye imkan tanıyan bir teknoloji sunduklarını ve bu teknolojinin yeni kapılar açacağını vurguladı.

17-08/03/img_8029.JPG

Yeni Nucleas 7, pil ömrünün uzaması ve önceki nesil Nucleas ses işlemcisine göre yüzde 24 daha hafif olması nedeniyle, işitme kaybı olan küçük çocuklar için de ideal. Ayrıca ayarlayıp kontrol etmek de oldukça basite indirgenmiş durumda. Şöyle ki Yeni Nucleas 7 işitme cihazına sahip olanlar iPhone da Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik de işitme cihazını seçip Bluetooth u aktif hale getirerek aygıtı kolayca implant ile eşleştirebilecekler.

17-08/03/img_8031.PNG

İmplant eşleşir eşleşmez kulaklık veya herhangi bir Bluetooth cihaz gibi iPhone’un ses kontrolleri kullanılarak basit bir şekilde kontrol edilebilecek olması da Apple’ın bu işte parmağı olduğunu hemen belli ediyor.

App Store da çok sayıda işitme cihazı uygulaması olmasına rağmen uygulamalar ses ve diğer özellikleri kontrol edebilmek için İOS uygulamalarına ihtiyaç duyuyorlar.

Ancak Cochlear’ı farklı kılan ise kendisi tarafından kontrol edilebilmesi, uygulama gerektirmemesi ve kolay kullanımından dolayı kullanıcılara teknolojinin her türlü engeli aşabileceğini ve gelecek için büyük umutlar vaat ettiğini gösteriyor. Sizce de Apple’ın bu yaptığı atılım gerçekten söylendiği gibi engelleri ortadan kaldırıp gelecekte yeni kapılar açabilecek mi ? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “iPhone için işitme cihazı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  iPhone sağır mıymış ki?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Normal isitme cihazi yapamadilar mi? Bir de amerikan gida standartlari kapitalist sistem. Burada oyle seyler soyleme, negatif etki yapiyor. Amerikalilar insanligin yararina birsey yapmazlar. Butun hayatlari kapitalist sistemi yaymak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Süper bende böyle birşey bekliyordum. Oğlum nucleus 6 kullanıyor bir sonraki nesilde böyle bir şeye geçebilecek olması harika birşey

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kesme işareti diye bir şey var kullan onu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Ey bende işitme çocuğum ben 6 yaştan başlı şimdi 16 yaşım

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Helal

" iPhone için işitme cihazı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone için işitme cihazı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone için işitme cihazı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "