Okunma

iPhone ile Kahve İçmek İster misiniz?


24 Eylül 2009 Perşembe 08:25
iPhone ile Kahve İçmek İster misiniz?

Dünyaca ünlü kahve firması Starbucks, şu sıralar iPhone için hazırladığı iki uygulama ile birlikte gündeme geldi. Daha önceleri Starbucks ile ilgili iPhone uygulamaları mevcuttu fakat bunlar, firmalardan bağımsız geliştiricilerin hazırladıkları uygulamalardı. Bu iki uygulama ise bizzat Starbucks‘ın geliştirdiği ilk uygulamalar olma özelliğini taşıyor.

Bağımsız Starbucks uygulamalarındaki gibi “En yakın Starbucks mağazasını bul” hizmetininin yanı sıra, kullanıcılar uygulamayı Starbucks kartı olarak kullanabilme imkanına sahip olacaklar. “Müşterilerimize her daim yeni olanaklar sunmak, onları yeniliklerle tanıştırmak istiyoruz diyen Starbucks Bilişim Departmanı Yöneticisi Stephen Gillett, bu uygulamalar aracılığıyla müşteri kapasitelerini arttırmayı hedefliyor.

Uygulamalardan ilki, myStarbucks, diğeri ise Starbucks Card Mobile adını taşıyor. myStarbucks ile, en yakın Starbucks mağazasının yerini öğrenebileceğiz. Diğer taraftan Starbucks Card Mobile ile de siparişlerimizi internetten ödeyebileceğiz. Uygulamaların Türkiye sınırları içerisinde geçerli olup olmayacağı ise henüz belli değil. Resmi sayfalarına erişmek için buraya tıklayın.

:: Uygulamalar hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iPhone ile Kahve İçmek İster misiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iPhone ile Kahve İçmek İster misiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iPhone ile Kahve İçmek İster misiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "